İşkur aracılığıyla Elekrtik Sayaç Okuma personeli alımları yapılıyor

İşsizliğin artış göstermeye başlaması ile birlikte artık ekmek aslanın ağzında bulunmaktadır. Bunu Türkiye iş kurumuna yapılan başvuruların artmasından da anlamaktayız. Ülkemizde iş istihdamı sağlayan resmi bir kurum olan Türkiye iş kurumu (işkur), kişilere aldıkları eğitimlere veya yeteneklere göre iş fırsatı sunmaktadır. İşverenler de aynı şekilde işkur üzerinden aradıkları personel ve elemanları kolaylıkla bulabilmektedir.

İşkur iş ilanlarını araştırırken elektrik sayaç okuma personeli alımı ilanlarına denk geldik ve bu ilanı sizlerle paylaşmak istedik. Bulunduğunuz bölgede mutlaka elektrik sayacı okuma işi yapan kişilere denk gelmişsinizdir. Konutunuzda bulunan elektrik saatlerinin sayaç değerlerini ellerinde bulunan aletlere girerek güncel borç tutarınızı çıkarıp kağıt belge olarak saatinizin yanına bırakmaktadır. Bu işin tek yorucu tarafı bina bina, ev ev gezmek olacaktır. Hava şartları sizleri zorlayabilir.

Bu iş için aranan şartlara baktığımızda pek fazla ağır şar şartlar içermemektedir. Vasıfsız bir kişi de kolaylıkla bu iş ilanına başvuru yapabilecektir. Burada tek önemli madde “ekdeksör” cihazı adı verilen sayaç okuma cihazını kullanabilmektir. Bunu da kolaylıkla bir kere görerek kullanabileceğinizden eminiz.

Elektrik Sayaş Okuma Personeli olma şartları neler?

  • En az ilköğretim mezunu olmak,
  • Görevini yapmasına engel sağlık sorunu olmamak,
  • Adli sicili temiz olmak,
  • Görev yapacağı ilçe veya şehirde ikamet ediyor olmak

Elektrik dağıtım şirketleri tarafından işkur üzerinden yapılan alımlara kendi bulunduğunuz şehirdeki Türkiye iş kurumu il müdürlüğünden başvuru yapabilirsiniz. Öncelikle hangi şehirde alımların yapıldığına bakmalı ona göre başvurunuzu yapmalısınız. İlanlar sürekli güncellenmektedir ara sıra güncel ilanları kontrol etmenizde fayda vardır. Sizlere işkur üzerinden yayınlanmış olan ilanın bağlantı sayfasının linkini vereceğiz. Bu bağlantı ile ilanları inceleyebilirsiniz. İşkur üyeliğiniz yok ise hangi şirketin alım yaptığını göremeyeceksiniz. Bunun için işkur sitesine üye olmanızda fayda var. Aşağıdaki bağlantıyı tarayıcınıza kopyalayarak ilanalra bakabilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=8914

Bir önceki yazımız olan Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi Alım İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.