İşkur Evde Ek iş İmkanı 2019

Evde ek iş yapmak isteyenler sanıldığından çok daha fazladır. Dünya ekonomisinin gitgide daha zora girdiği şu dönemde artık bir evde 2 kişi dahi çalışsa ne yazık ki ev bütçesine yetmemektedir. Durum böyle olunca da insanlar hemen her fırsatı değerlendirerek kendilerine ikinci hatta üçüncü bir ek geliri bulma derdine düşmektedir. Bazıları hafta sonları kendi yetenekleri olan bir işte çalışarak (örneğin fayans ustalığı, boyacılık, marangozluk vs.) ya da günlük iş ilanlarına (düğünlerde garsonluk, hamallık, tarım işçiliği vs) başvurarak kendilerine yeni bir ek iş bulmaktadırlar. Ancak bunlardan hiçbirini bulamayan ya da imkanı olamayanların yapacağı tek iş çeşidi ise evde iş yapmaktır.

Evde Ek İş Çeşitleri

Evden dışarı çıkamayacak olan engelliler, yaşlılar, ev hanımları gibi tek çareleri evden çalışmak olanların bu şartlarına uygun iş bulmaları çok zordur. Çünkü hemen hiçbir yerde güvenilir ilanlar yoktur. Bu nedenle de büyük umutlarla başlanan bu yolculuk çoğu zaman hüsranla sonuçlanır. Evde yapılacak iş çeşitlerinden bahsetmek gerekirse de:

  • Çocuk bakıcılığı, evden çalışmak isteyenler için en kazançlı işlerden birisidir. Çalışan ve çocuklarına bakamayacak olan çiftlerin de en çok ihtiyaç duyduğu kişi çocuk bakıcılığıdır. Bu nedenle en kolay bulunabilecek iş çeşidi de budur.
  • Evde yemek yaparak bunları çevredeki restoranlara satmak da en çok tercih edilen işlerden birisidir. Burada dikkat edilecek nokta lezzetli yemek yapmak ve bunları alacak firmayla anlaşmaktır.
  • Evde montaj, paketleme işi yaparak parça başına para kazanmak.

Bu ve buna benzer işleri en güvenilir ve en kolay bulunabilecek kurum ise İşkur’dur. İşkur evde iş imkanı açısından en çok başarı sağlanılan kuruluştur. İşkur üzerinden yapacağınız tüm işlemler ücretsiz olarak sizlere sunulmaktadır. Bunun için yapmanız gereken size en yakın Türkiye iş kurumu müdürlüğüne giderek kaydınızı yaptırmak olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Evde Poşet Katlama işi ile Para Kazanma başlıklı makalemizde evde ek iş 2019 ve evde poşet katlama işi 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

İşkur Evde Ek iş İmkanı 2019” için 4 yorum

  1. Ben pelin sabıkam var ve 1 tane 7 yasinda oglum var evde herturlu isi yaparim sizden ricam allah askina evde yapacagim bi is verin bana kocaeli korfezde otyruyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 150 meslek personeli alımı koşulları nedir?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu KPSS puanıyla kuruma toplam 150 memur alımı yapıyor. Bu iş ilanına kimler başvuruda bulunabilir yazımızda...

Kapat