İŞKUR, Maliye’den 3 Bin 600 Personel Alımı için Kadro İstedi

2018 yılı ile birlikte devlet kurumları KPSS sınavının da açıklanmasından dolayı kendilerine Maliye’den kadro talep etmeye başladılar. Neredeyse tüm devlet kurumları KPSS’nin açıklanmasını beklermiş gibi Maliye Bakanlığı’nın kapısını çalarak istedikleri sayıda personel almak için talepte bulundular.

Maliye’nin 2018 yılı için tüm kamu kurumlarında toplam 60 bin alım yapacağız gibi açıklaması yapılsa da yeni yılda bizleri nelerin beklediğini tam olarak bilemiyoruz. Maliye’den personel alımı talebinde bulunan kurumlardan birisi de Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), 3 bin 600 personel alımı talebinde bulundu.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), İş ve Meslek Danışmanlığı alımları kapsamında nitelikli personel alımı istihdam etmek üzere Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığından 3 bin 600 personel talebinde bulundu. Yapılan talep için Başkanlık ve Bakanlık’tan olum veya olumsuz bir yanıt verilmedi.

Uzun zamandır devam eden iş ve meslek danışmanlığı sınavlarından sonra Türkiye İş Kurumu nitelikli personel istihdamı yapması ve 2017 yılına yayılı günler kala 21 Aralık tarihinde başlayacak 2016/2 merkezi atamaların yapılmasını beklenmektedir. İŞKUR tarafından iş ve meslek danışmanlığı sınavları hala yapılmaya devam ediyor. 10 Bin kişi yapılan sınavlara katılarak gerekli belgeleri almaya hak kazandı ve atamalarının yapılacağı tarihleri bekliyorlar.

Aralık ayı içerisinde bu konu ile ilgili her hangi bir açıklama yapılmaz ise Türkiye İş Kurumu olumsuz yanıt vermemiş olabilir veya personel istihdamı 2017 yılına ötelenmiş olabilir. Bu konu hakkında önümüzde ki günler içerisinde açıklama yapılması bekleniyor. Sosyal medya üzerinden  yapılan yorumlara baktığımızda toplam 3 bin 600 kişilik personel alımını yapılacağı ancak muhtemelen alımların 2018 yılı sonuna sarkabileceğine dair yorumlar yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi Alım İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 55 Memur Alımı giriş sınavı

BDDK, 10 farklı pozisyona 55 memur alımı yapacak. En az lise mezunu olma şartı olan ilanın son başvuru tarihi önlisans...

Kapat