İşkur Üzerinden Noter Katibi Büro Memuru iş ilanı yayınlanmıştır

Noterler yetkileri bakımından artık oldukça ön plandadır. Araç satışında tüm işlemler artık noterler üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca belge nüshaları da noterler üzerinden yapılmaktadır. Noterler iş yüklerinin artmasından sonra personel ihtiyacı duymaya başlamıştırlar. Bunu karşılamak amacıyla da Türkiye iş kurumu aracılığıyla noter katibi alımı yapmaktadırlar. Bu kapsamda ülke geneli olmasa da Konya 8. noterliği iş ilanı yayınlamıştır.

KONYA 8. NOTERLİĞİ PERSONEL ALIM İLANI

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında alımların Büro Memuru (Genel) (Noter Katibi) kadrosuna yapılacağı bilgisi verildi. Çok fazla özel şartı yer almadığı alım ilanında adayların talep edilen belli başlı şartları sağlamaları halinde ilana başvuruda bulunabilecekler.

Personel alım ilanına kimler başvuru yapabilir?

Konya 8. Noterliği tarafından yayımlanan ilan metninde kurum tarafından talep edile  tüm özel koşullar ilanda yer bildirildi. Ancak adayların bu koşullara ek olarak ve ilanda yer almayan bazı özel koşuları da sağlamaları gerekiyor. 

Noter Katibi alımı için belirlenen bu genel ve özel başvuru koşulları yazımızın devamında değindik. Bu detaylarda belirtilen şartları taşımayan kişiler bu iş ilanına başvuruda bulunamazlar.

Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, ilan metninde yer alan bilgilere göre en az lise mezunu olması, firmaların belirlediği yaş aralığında olunması ve 18 yaşından büyük olunması, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olması,

Özel Şartlar

Kurum tarafından yayımlanan başvuru koşulları: Lise mezunu, bilgisayar bilgisi olan, F klavye kullanabilen 28 yaş altı erkek personel alınacaktır. Askerliğini yapmış olması gerekmektedir.

Bu şartlara ek her kadro ve ilan için Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunun olumlu olması.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu personel alım ilanına başvuru işlemleri İŞKUR üzerinden yapılacak. Adaylar aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ilana ulaşabilir ve başvurularını yapabilirler. Başvurular 15 Haziran 2019 tarihinde sona erecektir.

Noter Katibi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İnşaat sektöründe iş arayanlar için iş ilanları açık pozisyonlar

İnşaat sektöründe çalışmak isteyen kişiler için Türkiye geneli inşaat işçisi alımı yapan şehirleri ve firmaları araştırfık. İnşaat iş ilanlarını derledik.

Kapat