İstanbul Havalimanı İşkur Aracılığıyla 250 Büro Personeli Alıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim tarihinde açılışını yaptığı İstanbul havalimanı büro personeli alıyor. İsminin ne olacağı tartışılırken hatta Atatürk Havalimaı lsun diye konuşulurken son noktayı Cumhurbaşkanı koydu ve havalimanının adının İstanbul olacağını belirtti. İstanbul Havalimanının tam olarak faaliyete geçmesi biraz daha süre alacak. Taşınma devam etmektedir. Buranın işletmesini üstlenen İGA Havalimanları inşaatı adi ortaklığı ticari işletmesi Türkiye iş kurumu üzerinden 250 büro personeli alımı için ilan yayınlamıştır.

İstanbul Havalimanında çalışmak isteyen kişiler büro personeli kadrosuna istihdam edileceklerdir. Başvuru şartları net olarak yayınlanmadı fakat bunun öğrenim durumu şartı belli oldu. Bay veya bayan en az ilköğretim mezunu olan kişiler başvuruda bulunabileceklerdir.

İGA, işkur ile işbirliği yaparak büro personeli açığını kapatmayı planlamaktadır. 3. havalimanında çalışmak isteyen kişiler iş ilanına başvuru yapmalıdırlar. Başvurularınızı şahsen internet üzerinden veya işkur il müdürlüklerine giderek yapmanız gerekmektedir.

İstanbul Havalimanı iş başvuruları İŞKUR üzerinden nasıl yapılacak?

Büro personeli alım işlemleri İŞKUR üzerinden yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyen kişiler işkur’a kaydı olmak zorundadır. Kaydı olmayanlar ise internet üzeriden ücretsiz şekilde kayıt olup ilana başvuru yapabilir. Kayıtlı kullanıcı olarak sisteme giriş yaptıktan sonra profil bilgilerinizi güncellemelisiniz. Buradan iş ilanına başvuru yapmadan önce başvuru şartlarını incelemenizde fayda var.
Bu güncellemeden sonra ilan ara sekmesine gelerek arama kısmına “00004747691” yazmanız gerekmektedir. Bu iş ilanının kodudur ve sizi direk o ilana götürecektir. Buradan iş ilanına başvuru yapmadan önce başvuru şartlarını incelemenizde fayda var. Daha sonra başvur diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz. İlan numarasına ulaşamıyorsanız ilan yayından kalkmış demektir.

softmvh.com

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Nikah Şekeri Yaparak Ek Gelir Kazanma

Günümüzde geçim sıkıntısı yaşamayan aile yok gibi. Herkes ay başını kıt kanaat getiriyor. Özellikle tek maaş alan aileler ev giderlerini...

Kapat