İstanbul Üniversitesi Lise Mezunu Hemşire Alımı iş ilanı detayları neler?

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa rektörlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre üniversite bünyesinde görevlendirilmek üzere toplam 40 hemşire alımı yapılacaktır. Yayınlanmış olan iş ilanına göre alınacak hemşireler için belirlenmiş olan öğrenim durumu ise sağlık meslek lisesi mezunu olmaktır. Bu da bir çok lise mezunu hemşire için iş imkanı demektir. İstihdam edilecek hemşireleri giderleri özel bütçeden karşılanacaktır. Ayrıca hemşireler sözleşmeli olarak çalışacaklardır.

İstanbul Üniversitesi Hemşire Alımı Şartları Neler?

 • Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik Bölümünden Mezun Olmak.
 • 2018 KPSS P94 Puan Türünden 50 ve Üzeri Puan Almış Olmak.
 • Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmamak.
 • Başvuracak adayların 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmalıdır. 2018 KPSS-P94 puan türü esas alınacaktır.
 • 5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

Başvurular nereye nasıl ve ne zamana kadar yapılabilecek?

Başvurular 24 Haziran 2019 tarihine kadar yapılabilecektir. Başvuru yapmak isteyen kişiler “www.istanbulc.edu.tr” adresinde yer alan başvuru formunu başvuru dilekçesini doldurmalıdır. Buna ek olarak aşağıda belirteceğiniz belgeleri de üniversitenin personel daire başkanlığına son başvuru tarihinden önce şahsen teslim etmelidir.

Başvuru sırasında teslim edilmesi gereken belgeler

 • Fotoğraflı Başvuru Formu
 • Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi
 • Diploma veya Mezuniyet Belgesinin Aslı ve Fotokopisi (e-devlet Çıktısı Kabul Edilecektir.
 • 2018 KPSS Sınav Sonuç Belgesi

Bir önceki yazımız olan Erciyes Üniversitesi Hemşire ve Sağlık Personeli Alımı Yapıyor başlıklı makalemizde hemşire alım ilanları 2019 ve kayseri sağlık personeli alımı 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Antalya Aksu Belediyesi Tam Zamanlı Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Turizm cenneti şehrimiz Antalya'nın Aksu ilçesi belediye başkanlığı tam zamanlı sözleşmeli personel alımı için iş ilanı yayınladı. Personel alımı başvurularının...

Kapat