İznik Belediyesi KPSS ile memur alımı ilanı yayınladı

Bursa’ya bağlı bir ilçe olan İznik, kendisi ile aynı ismi taşıyan İznik Gölü kıyısında yer almaktadır. 40 binden fazla nüfusa sahip olan ilçe Bursa il merkezine 76 km. uzaklıkta bulunmaktadır. İznik çinisi ilçenin ünlü ürünleri arasındadır. İznik Belediye başkanlığı kamu personeli seçme sınavı puanı ile memur alımı yapacağını duyurdu.

İznik Belediyesi personel alımı genel şartları neler?

İlçe belediyesine memur olarak atanmak isteyen kişiler genel şartları taşımalıdırlar. Bu şartlara bakmak gerekirse Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, memur olmaya hukuki engeli bulunmamak, adli sicili temiz olmak, erkek adayların askerlik ile ilgisi bulunmamak, görevini yapmasına engel bir sağlık sorunu olmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak.

Belediye bünyesinde memur olarak çalışılacağı için özel şart arasına 2018 yılında yapılmış olan KPSS sınavına girmiş olma ve bu sınavdan P3 puan türünden 85 puan ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir. Son özel şart olarak ise bakanlık onaylı en az C sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanı belgesi sahibi olmak olarak belirtilmiştir.

İznik Belediyesi boş durumdaki mühendis kadrosuna personel alımını yapacaktır. Bunun için adayların inşaat mühendisliği lisans programından mezun olması gerekmektedir. İşe alınacaklar 8. kadro derecesinden göreve başlayacaktır.

Başvuru için gerekli olan belgeler ve başvuru şekli ve son başvuru tarihi

• İş Talep Formu (Belediyeden ya da www.iznik.bel.tr adresinden temin edilecektir.)
• Nüfus cüzdanı fotokopisi,
• Diploma veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyede tasdik edilebilir.)
• KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
• Bakanlık onaylı (en az C sınıfı) İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Belgesinin aslı veya noter onaylı
örneği, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyede tasdik edilebilir.)
• Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
• Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
• 2 Fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak),

Yukarıdaki belgeleri hazırlayan kişiler 29 Kasım – 3 Aralık 2018 tarihleri arasında İznik Belediyesi yazı işleri müdürlüğü evrak kayıt bürosuna yapılacaktır. Başvurunuzu şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile yapabilirsiniz. Belediyeye telefon ile soru sormak isteyenler 0224 757 1010 numaralı telefondan belediyeye ulaşabilirler.

Bir önceki yazımız olan Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi Alım İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Artvin ek iş fikirleri

Artvin'de yaşayan kişiler için evde yapılabilecek ek iş fikirlerinden bahsettik. Evde yapabilecekleri işler ile kendilerine ek gelir sağlayabilirler.

Kapat