Katar Türk işçi alımı

Katar, boyut olarak oldukça küçük bir ülke olmasına rağmen refah seviyesi oldukça yüksek bir ülkedir. Nüfus yoğunluğunun az olması ve petrol gelirinin olması ülkey zengin ülkeler arasına yerleştirmiştir. Katar emiri ülkesini petrole dayalı ekonomiden kurtarmak için çeşitli atılımlarda bulunmuştur. Bu işlerin başında turizm gelmektedir. Ülkeye nasıl daha fazla turist çekebileceğini düşünmüş ve bunun yolunu da yeni oteller ve yaşam alanları inşa edilecek olabileceğini görmüştür. Çöl diyebileceğimiz bir ortamda neredeyse yeniden bir ülke inşa edilmeye başlanmıştır.

Bu inşaat süreçlerinde bir çok ülke Katar Emiri’nin projelerine gerçekleştirmek istemiştir. Türk inşaat şirketleri de otel, alışveriş merkezi, otoyol gibi bir çok proje ihalesi kazanmıştır. Bu kazanılan projelerin bir kısmı tamamlanırken bazıları hala devam etmektedir. Katar iş ilanları bu süreçlerden dolayı arama motorlarında oldukça fazla sayıda aranmaktadır. Katar Türk işçi alımı da bu inşaat ihaleleri sayesinde artıştadır. Katar ile olan iyi ilişkilerimiz ülkemizdeki şirketlerin ihale kazanmasında etkili olmuştur.

Katar iş ilanları ülkemizde yer alan inşaat şirketlerinin ve Katar’da iş yapan diğer Türk şirketlerinin kendi internet sitelerinde veya kariyer sitelerinde yayınlanmaktadır. Bu iş ilanlarını inceleyerek kendinize uygun iş imkanı olup olmadığına bakabilirsiniz. Katar iş imkanları giderek artmaktadir. 2022 Dünya Kupası’nın Katar’da yapılacak olması ülkenin daha da personel, eleman ve işçi alımı yapacağı anlamına gelmektedir. Hizmet ve inşaat sektörü bu kapsamda en çok alım yapılacak alanlar arasındadır.

Katar’da ne kadar maaş alabilirim?

Katar’da çalışan kişiler aldıkları maaşı ülkemiz ile karşılaştırdığında buraya göre yaklaşık 3 kat fazla maaş almaktadırlar. Amerikan Doları üzerinden yapılan ödemelerden dolayı maaş farkı bu kadar fazladır. Döviz kurunun yüksek olmasından dolayı Katar’da çalışan işçiler 2 bin dolar gibi bir aylık almaları halinde Türk lirasına çevrildiğinde yakşalık 11 bin TL maaş yapmaktadır. Bu da ülkemiz şartlarında oldukça yüksek bir ücrettir.

Katar iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Katar iş ilanlarına ulaşmak istiyorsanız yukarıda da belirttiğimiz gibi KAtar’da iş yapan inşaat şirketlerinin kariyer sitelerindeki sayfalarına veya kendi internet sitelerine bakmalısınız. İnşaat alanında değilde başka alanlarda KAtar’da iş arıyorsanız aşağıya yazacağımız internet sitelerini ziyaret ederek iş ilanlarına bakabilirsiniz. Yabancı dil olarak Arapça konuulsa da İngilizce bilmeniz halinde sıkıntı yaşamazsınız. İş ilanlarının bir kısmı ingilizce olduğunu için bunu belirtmek istedik.

  • https://www.qatarliving.com/jobs” internet sitesi Katar’da faaliyet gösteren iş arama sitesidir. Buraya girince hangi alanlarda personel alımı yapıldığını kolaylıkla görebilirsiniz. Sitenin dili ingilizcedir fakat sizler isterseniz tarayıcınızdan Türkçe’ye çevirebilirsiniz.
  • https://www.naukrigulf.com/jobs-in-qatar” internet siteside iş arama motorudur. İş verenler siteye iş ilanı yükledikçe sitede yayınlanır. Bu sitenin dili de İngilizcedir. Kamyon şoförü alımından müfettişe kadar farklı alanlarda Katar iş ilanları bulunmaktadır.
  • https://qa.indeed.com/jobs-in-Qatar” sizlere önereceğimiz bir başka site ise indeed.com’dur. Ülkemizde de yayında olan bu site ile KAtar’da iş arayabilirsiniz.
  • http://www.isbilgileri.com/etiket/katar.html” Bu son sitemiz de Türkçe’dir. Bu site ise Katar iş ilanlarını sizler için araştırarak siteye yüklemektedir. Bu sayede sizler tek tek site gezme derdinden kurtulup tek bir site üzerinden tüm iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Belçika Azerbaycan ve Avusturya'da çalışacak Türk personel aranıyor başlıklı makalemizde Avusturya Türk işçi alımı 2019, Azerbaycan Türk işçi alımı 2019 ve Belçika Türk işçi alımı 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Katar Türk işçi alımı” için bir yorum

  1. Portal tavan vinç raylı kaldırma sistemler operatörüyüm şu an issisizim yurt dışı yurt içi iş arıyorum bilginize sunarım saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Malatya Evde Ek Gelir İmkanları

Malatya Evde Ek Gelir İmkanları Ülkemizde kayısının merkezi konumunda bulunan Malatya ili için ev hanımlarına ve evde ek iş yapmak...

Kapat