Kazakistan Türk personel işçi alımı şartları

Türki Cumhuriyetler olarak bahsettiğimiz ülkeler arasında yer alan Kazakistan Türk pasaportuna sahip personel alımı yapacak. Kazakistan, Hazar denizine kıyısı olan ülkelerden birisidir. Yüz ölçümü olarak ülkemizin 4 katı kadar büyüklüktedir. Ekonomisi petrol ve doğalgaza bağlıdır. Sovyet Rusya’dan ayrılıp Cumhuriyet olarak yapısını sürdürse de halkın içinde Kazaklardan sonra en çok Rus vatandaşı bulunmaktadır. Ülkenin ana dili Kazakça olmasına rağmen çoğunlukla Rusça konuşulmaktadır.

Kazakistan’da çalışmak isteyen kişiler için ilan detaylarından ve nasıl başvuru yapılacağından bahsedeceğiz. Öncelikle en az lise mezunu veya dengi okullarda okumuş olmalısınız. Kazakistan’da çalışılacağı için Kazakça bilmelisiniz. Bu dili bilen çok az olacağı için Rusça bilenler işe alınacaktır. Kazakça bilenler de belirtmeleri halinde öncelik sağlanacaktır. Türk pasaportunuz olmalıdır ve sağlık durumunuzda bir sorun olmamalıdır. Erkek adayların askerlik ile ilgileri bulunmamalıdır. İlana yaş sınırı da konmuştur. 46 yaşını geçmiş kişiler başvuru yapamayacaklardır.

Başvurularınızı “T.C. Astana Büyükelçiliği, Taşenov No: 3, 010000 Astana/KAZAKHSTAN” adresine şahsen veya posta yolu ile yapabilirsiniz. İş olarak başkent Astana’da bulunan büyükelçilikte sekreter olarak çalışılacaktır. Bilgisayar veya daktilo kullanmayı bilmeniz gerekmektedir. Başvuruları kabul edilenler yazılı, sözlü ve uygulamalı sınav yapılacaktır. Bunlardan başarılı olan kişi istihdam edilecektir. Başvurular 19 Ekim 2018 tarihinde sona erecektir. Telefonla bilgi almak isteyenler 007 7122 704 704 nolu numaradan bilgi alabilirler.

Başvuru için gerekli belgeler

  • Sınava girmek istediğinizi belirten dilekçe,
  • Özgeçmiş,
  • Türk pasaportu aslı ve kullanılmış sayfalarının fotokopisi,
  • Kimlik fotokopisi,
  • Diploma,
  • Askerlik durumu belgesi,
  • 2 adet fotoğraf

Bir önceki yazımız olan Katar İşçi Alımı ve Türk İşçi Götüren Firmalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Belediyede çalışacak İtfaiye Eri, Zabıta Memuru ve Ekonomist aranıyor

Belediyede çalışmak üzere en az lise mezunu itfaiye eri ve zabıta memuru alınacaktır. Bunun yanında ekonomist de alımı yapılacaktır. Başvuru...

Kapat