Kenya’da çalışacak Türk pasaportlu ingilizce bilen personel alımı yapılıyor

Afrika kıtasında yer alan Kenya Cumhuriyeti kıtanın doğu tarafında yer almaktadır. Kenya adı daha çok belgesellerde safari programlarında geçmektedir. Çok fazla hayvan türü ve kuş türü burada yer almaktadır. Ülkenin en gelişmiş şehri başkent Nairobi’dir. Nairobi, ülkemizde İzmir ili kadar nüfusa sahiptir. 6 milyon kadar nüfusu olan şehir bölgenin de büyük şehirlerinden birisidir. Ülkeye safari yapmak için bir çok ülkeden turistler ziyarete gelmektedir. Ülkemizden direk uçuşlarla gidilebilen Nairobi’ye İstanbul’dan 7 saate yakın yolculuk ile ulaşabilirsiniz. Ülkenin para birimi Kenya Şilini’dir.

Ülkemiz Nairobi’de büyükelçilik düzeyinde temsil edilmektedir. Personel alımı dışişleri bakanlığına bağlı Nairobi Türk büyükelçiliğine yapılacaktır. Memur olarak çalışmak isteyenler için yurtdışı iş fırsatıdır. Türk pasaportu olan kişilerin başvuru yapabileceği bir ilan olan alımda aranan diğer şartlar şu şekildedir.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 41 yaşından gün almamış olmak,
  • En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak,
  • Kamu haklarından yoksun olmak,
  • Ağır hapis cezası almamış ve adli sicili temiz olmak,
  • Erkeklerin askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Sağlık durumu Kenya’da çalışmaya uygun olmak,
  • Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek,
  • Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek

Kuruma başvurular posta yolu ile veya şahsen evrakların Kenya’ya büyükelçiliğe ulaştırmalıdır. Büyükelçilik başvuruları kabul edilenlere kurum giriş sınavı yapacaktır. Sınavda adayların yabancı dil bilgisi, bilgisayar kullanımı, genel kültür bilgileri ölçülecektir. Başvuru sırasında adaylar giriş sınavına girmek istediğine dair dilekçe, özgeçmiş (CV), Türk pasaportu aslı ve fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma, erkekler için askerlik durumu belgesi, 2 adet fotoğrafı teslim etmeniz gerekmektedir.

Başvurular 28 Eylül 2018 tarihinde sona erecektir. Başvuru için büyükelçiliğe ulaşmak isteyenler “Turkish Embassy in Nairobi, 30 Gigiri Road, P.O.Box 64748, 00620, Nairobi, Kenya” adresine evraklarını gönderebilirler. Telefon ile bilgi almak isteyenler “+254 20 712 6929 nolu telefondan bilgi alabilirler. Mail yolu ile ulaşabilecekler de “embassy.nairobi@mfa.gov.tr” mail adresinden sorularını sorabilirler.

Bir önceki yazımız olan Katar İşçi Alımı ve Türk İşçi Götüren Firmalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri en az 11500 TL maaşla personel alımı duyurusu yayınladı

İçişleri Bakanlığına bağlı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri genel müdürlüğü 11500 TL maaşla çalışacak sözleşmeli personel alımı yapıyor.

Kapat