Kültür ve Turizm Bakanlığı 600 Personel Alımı için kadro istedi

Kültür ve Turizm Bakanlığı taşra teşkilatında, Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığından 03.02.2016 tarihli ve 22487 sayılı yazı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun (DMK) 4/b maddesine göre 2016 yılı içerisinde çeşitli pozisyonlara ve çeşitli ünvanlarda kadro verilmesi talebinde bulunuldu. Bu talep kabul edilirse bakanlık toplam 600 memur alımı için kadro hakkına sahip olmuş olacaktır. Sizler de bakanlıkta memur olarak çalışmak istiyorsanız yazımızın devamını incelemelisiniz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ilk olarak Devlet Personel başkanlığı ile şifai görüşmede bulundu ve yapılan görüşme sonunda 400 adet Diğer Teknik Hizmet Personeli (200 kütüphaneci, 100 arkeolog ve 100 sanat tarihçisi) pozisyonu için personel alımının uygun görüldüğü ve imza aşamasına gelindiği bildirildi. Fakat Kültür ve Turizm Bakanlığının amacı 600 personel için onay almak.

Son Söz Maliye Bakanlığında

Devlet memur alımlarında ve personel alımlarına son söz Maliye Bakanlığında oluyor. Maliye Bakanlığı onay vermeden personel ya da memur alımı yapılamıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Maliye Bakanlığından onay gelmesi halinde personel alımı için ilana çıkacaktır.

Son alınan duyumlara göre Kültür ve Turizm Bakanlığı Maliye Bakanlığından onayı aldı ve personel alımı için ilana çıkmaya hazırlanıyor.

Bayram Öncesi Müjde Verilebilir

Kültür ve Turizm Bakanlığı Maliyeden onay alınınca bayram öncesi ilanı yayınlayıp gerekli kadrolarını bir an önce doldurmayı planlıyor. Zaten bu aralar birçok devlet kurumu personel alımları yapıyor bakanlık da bu durumdan kendi payına düşen miktarda personel alımı hedefini gerçekleştirmeyi planlıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı alım ilanını resmi olarak yayınladığı porno film zaman sitemizden takip edebileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan İş sözleşmesi türleri neler? Yazılı iş sözleşmesi yapmak zorunlu mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
137 Kamu Kurumuna 10 Bin 144 Personel Alımları tamamlandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, KPSS puanıyla 137 kamu kurumuna toplam 10 Bin 144 kişi alacak.

Kapat