Malatya Büyükşehir Belediyesi sözleşmeli personel alımı

Ülkemizde kayısının başkenti olarak bilinen ve sadece ülkemize değil yurtdışına da kayısı ihraç eden şehir olarak bilinen Malatya’dan bahsedeceğiz. 750 binden fazla nüfusa sahip olan il büyükşehir statüsündedir. Malatya 2012 yılında büyükşehir olmuştur. Günümüz itibariyle 13 ilçesi bulunmaktadır. Şehir halkının geçim kaynağının en başında kayısı gelmektedir. Hem yaş hem de kuru olarak satışa sunulan kayısı sayesinde il ekonomisi kalkınmaktadır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi personel alımı şartlarında dikkat çeken maddeleri sizlerle paylaşalım. İlk dikkat çeken madde öğrenim şartıdır. Tüm alımlar için 4 yıllık lisans mezunu olma şartı vardır. Hatta alım yapılacak kadroları şu şekilde belirtebiliriz.

  • İnşaat Mühendisi (6 Kişi)
  • Makine Mühendisi (1 Kişi)
  • Bilgisayar Mühendisi (1 Kişi)
  • Şehir Plancısı (1 Kişi)

Büyükşehir Belediyesi şartları tutan adaylara sözlü sınav uygulaması yapacaktır. Bu sözlü sınav 20-21 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Şartları tutmayan ya da yanlış beyanda bulunana kişilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvuru için aranan genel şartları aşağıda belirttik.

  • Üniversitelerin yukarıda belirttiğimiz pozisyonlara uygun bölümlerden mezun olmak,
  • Sağlık durumu iyi olmak,
  • 2016 KPSS P3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak,
  • Açıklanan kontenjanın 10 katı kadar kişi sözlü mülakata çağrılacağından bu kişiler arasına girmek,
  • Güvenlik araştırmasından olumlu sonuç almak,

Başvuru sırasında belediyeye başvuru dilekçesi, diploma, kimlik fotokopisi, 2 fotoğraf, özgeçmiş, ikametgah belgesi, sağlık raporu, iş tecrübesini kanıtlamak için SGK hizmet dökümü (2 yıl tecrübe şartı vardır), askerlik durum belgesi, 2016 KPSS sonuç belgesi, güvenlik araştırması sonuç belgesini teslim etmelidirler.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
KPSS ile 2038 Memur Alımı 2017/2 Yerleştirme Kadroları Belli Oldu

KPSS 2017/2 memur alımı tercih işlemleri başlıyor. Lise, önlisans ve lisans mezunu toplam 2038 memur alımı yapılacaktır. Tercihler 14-23 Kasım...

Kapat