Manisa Celal Bayar Üniversitesi sözleşmeli sağlık personeli alımı şartları nedir?

Manisa ilimizde yer alan Celal Bayar Üniversitesinin personel alımı ilanı hakkında bilgilendirme yapacağız. Resmi gazetede yayınlanan ve üniversitelerin sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair yönetmelik hususunda gerçekleştirilecek olan personel alımı koşulları yayınlandı. Bu kapsamda giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere KPSS puan sıralaması esas alınarak üniversite rektörlüğünün belirlediği nitelikte ve öğrenim durumuna sahip toplam 29 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacaktır.

Personel alımı yapılacak kadrolar hakkında bilgi vermek gerekirse üniversitelerin veya sağlık yüksekokullarının hemşirelik lisans bölümü mezunu 20 hemşire, sağlık meslek liselerinin hemşirelik bölümünden mezun 5 hemşire ve sağlık meslek liselerinin acil tıp teknisyenliği bölümü mezunu 4 teknisyen alımı yapılacaktır.

Başvuru şartları olarak Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, adli sicili temiz olmak, 2016 KPSS’ye girmiş olmak, erkeklerin askerlik ile ilgisi olmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak, nöbet usulü çalışmasına engel durumu bulunmamak, herhangi bir kurumdan yaşlılık aylığı almıyor olmak ve son olarak da başka bir kurumda sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak gibi şartlar bulunmaktadır.

Üniversitenin iş ilanına başvurular 22 Haziran 2018 tarihine kadar sürecektir. Bu tarihe kadar fotoğraflı başvuru formu, öğrenim belgesi ve 2016 KPSS sonuç belgelerini ve kimlik kartınızı yanınıza alarak şahsen başvuru yapmalısınız. Başvurular Manisa Celal Bayar Üniversitesi rektörlüğü personel daire başkanlığına yapılması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Manisa Kırkağaç Belediyesi KPSS şartsız sözleşmeli personel alımı duyurusu

Manisa Kırkağaç ilçesi belediye başkanlığı KPSS şartı olmadan sözleşmeli personel alımı duyurusu yayınladı.

Kapat