Manisa Kırkağaç Belediyesi KPSS şartsız sözleşmeli personel alımı duyurusu

Manisa Kırkağaç Belediye başkanlığı sözleşmeli olarak çalışmak üzere personel alımı ilanı yayınlamıştır. Kırkağaç ilçesi adını daha çok askeriyesi ile duyurmuştur. Burada 6. jandarma komando eğitim alay komutanlığı bulunmaktadır. İlçe 44 bin nüfusa sahiptir. İlçeye bağlı 47 muhtarlık bulunmaktadır. İlçe aynı zamanda kavunu ile ünlüdür. Yol kenarlarında kavun satan köylüleri görebilirsiniz. Bu ilçeniz 3 farklı pozisyon için ilan açmıştır. Bu ilan devlet personel başkanlığı sitesinde yayınlanmıştır. Şimdi ilanın detaylarını inceleyelim.

Personel Alımı Şartları

Belediye personel alımı koşullarını yayınladı ve bu şartlar kamu personeli alımı şartları ile aynıdır. Bu ilanda diğer ilanlardan farklı olarak kamu personeli seçme sınavı şartı aranmayacaktır. Bunun dışındaki şartları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • TC vatandaşı olmak,
  • Kamuda çalışmasına hukuki engeli bulunmamak,
  • Sağlık durumu görevini sürekli yapmasına engel durumda olmamak,
  • Adli sicili temiz olmak,
  • Erkekler askerlik görevini yapmış olmak,
  • Manisa’nın Kırkağaç, Soma veya Akhisar ilçelerinin birisinde ikamet ediyor olmak

Kırkağaç Belediyesi 3 adet boş durumdaki kadro için personel alımı yapacaktır. Bu kadrolar üniversitelerin elektrik elektrik mühendisliği lisans programından mezun olmuş elektrik elektronik mühendisi kadrosuna 1 kişi, yine üniversitelerin harita mühendisliği lisans programı mezunu olan harita mühendisi 1 kişi ve on olarak da makine mühendisliği lisans programı mezunu bir makine mühendisi alımı yapılacaktır.

Belediye personel alımı için KPSS şartı aramamaktadır fakat başvuru şartlarını sağlayan kişilere sözlü sınav yapacaktır. Sözlü sınav 20 Haziran 2018 tarihinde belediye encümen salonunda yapılacaktır. Sonuçlar belediyenin internet sitesinde yayınlanacaktır. Başvurular 13 Haziran 2018 tarihine kadar belediyenin yazı işleri müdürlüğüne giderek oradan alacağınız müracaat formu ile yapılacaktır. Bu forma ek olarak diploma, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah belgesi, sağlık raporu, askerlik durumu belgesi, adli sicil kaydı ve 2 adet fotoğrafı eklemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Diyetisyen İş Bulma Olanakları

Üniversitelerin beslenme ve diyetetik bölümünden mezun olup diyetisyen olarak çalışmak isteyenler için iş imkanlarını araştırdık.

Kapat