MEB en az ilkokul mezunu 1535 sürekli işçi alımı ilanı yayınlandı

MEB en az ilkokul mezunu 1535 sürekli işçi alımı ilanı yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye iş kurumu ile iletişime geçerek toplam 1535 sürekli işçi alımı için ilan açmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilecek olan işçiler başvurularını işkur üzerinden yapacaklardır. Bakanlıktan yapılan açıklamalar, işçi alımı şartları ve başvuruların nasıl ve ne zamana kadar yapılacağı bilgileri ile yazımıza devam ediyoruz. Öncelikle şu belirtmek isteriz ki ilana başvuru yapacak olan kişiler engelli, eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yaralanan kişiler arasından yapılacaktır.

Sürekli işçi alımı için ayrılan 1535 kişilik kadronun 1002 kişisi engelli ve 533 kişisi ise eski hükümlü ve TMY olarak ayrılmıştır. Başvuru yapacak olan kişiler İŞKUR’a engelli, eski hükümlü veya TMY olarak kayıtlı olmalıdır. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacağı için bu oldukça önem arz etmektedir. Bunun dışında kişilerde aranacak şartlar şu şekildedir.

 • Türk vatandaşı olmak,
 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • Arşiv soruşturmasından olumlu sonuç almak,
 • Askerlik görevini yapmış olmak,
 • Sosyal güvenlik kurumundan herhangi bir maaş almıyor olmak,
 • 2016 KPSS sınavına girmiş olmak lise ve dengi okul ve üzeri mezunları,

İşkur tarafından yapılacak personel alımları öncelikle lise mezunu olan veya daha üst bir kurumdan mezun olan kişilerin KPSS sınavı puanı istenecektir. Engelli kişilerin de EKPSS’ye girmiş olmaları gerekmektedir.

Lise Mezunu olmayıp kpss giremeyenlerin durumları için kura ile personel alımı yapılacağı duyurulmuştur. Bu kuradan sonra adaylara o iş için uygun olup olmadıklarını belirlemek için uygulamalı sınav yapılabileceği de belirtilmiştir. Tüm adaylara sözlü sınav yapılacaktır. Başvuru yapılacak olan kadrolara göre kişilerden ek belge veya sertifika istenebilecektir. Bunun için işkur il müdürlüklerine giderek gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Alım yapılacak kadrolar neler?

Bakanlık tarafından net olarak açıklama yapılmasa da işbilgileri.com ekibi olarak ulaştığımız bilgilere göre aşçı, kaloriferci, hizmetli, şoför kadrolarına işçi alımı yapılacaktır. Bundan dolayı sizlerden sürücü belgesi, kalorifer yakma sertifikası gibi belgeler başvuru sırasında istenebilecektir.

Başvuru sırasında istenecek belgeler neler?

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Adli sicil kaydı,
 • Öğrenim belgesi (Diploma),
 • Askerlik durumunu gösterir belge,
 • KPSS sonuç belgesi,
 • Teknik işler, aşçılık, kalorifercilik ve şoförlük kadroalrı için yetkili kurumlardan alınmış sertifika, ehliyet, diploma vb.,

Bu belgeler sözlü sınava çağrılan kişilerden istenecektir. Bu belgeleri iş başvurusu yaptığınız şehirde bulunan il milli eğitim müdürlüğüne teslim etmelisiniz. Başvurular 16 Eylül 2018 günü sona erecektir. Bir an önce işkur il müdürlüklerine giderek bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi Alım İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

MEB en az ilkokul mezunu 1535 sürekli işçi alımı ilanı yayınlandı” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Akbank Gişe Yetkilisi ve Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Bankada çalışıp kariyer yapmayı planlayanlar için Akbank Türkiye geneli gişe yetkilisi ve başka pozisyonlarda personel alımı ilanı yayınlamıştır. Detayları yazımızda...

Kapat