Mısır Kahire Lise Mezunu Türk Personel Alımı Duyurusu

Mısır’ın ve Afrika kıtasının en büyük şehri konumunda olan ve aynı zamanda Mısır’ın da başkenti olan Kahire’ iş ilanı hakkında bilgi vereceğiz. Şehir, koca bir kıtanın en büyük şehri deyince aklımıza İstanbul ile karşılaştırmak geliyor ve verileri sizlere sunuyoruz ki karşılaştırma daha kolay yapılabilsin. Kahire’nin merkez nüfusu 9 milyondan fazladır. Çevresi ile birlikte bu nüfus 20 milyonu geçmektedir. Şehir’de çöl etkisinden dolayı toz oldukça fazladır ve toz fırtınaları oluşmaktadır. Trafik, ülkemizdeki kadar gelişmiş değildir. İstanbul trafiğinden bile daha yoğun ve karmaşık bir trafiği bulunmaktadır. Bir çok ülkenin büyükelçiliği Kahire’de bulunmaktadır. Ayrıca piramitler de yine bu şehirdedir.

Kahire’de bulunan Türk Büyükelçiliği bünyesinde çalışmak üzere Türk uyruklu personel alımı yapacaktır. Alım koşullarına baktığımızda en az lise mezunu, 46 yaşını aşmamış, devlet memuru olmasına engeli olmayan, sicili temiz, sağlık durumu iyi durumda olan ve en önemli maddelerden olan Arapçayı ve Türkçeyi çok iyi derecede bilen ve son olarak da bilgisayar kullanabilen personele ihtiyaç duymaktadırlar. Bu şartları sağlayan kişiler büyükelçiliğin yapacağı giriş sınavına giriş hakkı kazanacaklardır.

Giriş sınavı nasıl olacak diye sorarsanız. 3 aşamadan oluşan ve Arapça ve Türkçe bilginizin ölçüleceği yazılı sınav, genel kültür bilginizi ölçecek sözlü sınav ve bilgisayar kullanımınızı ölçecek uygulamalı sınav aşamalı olacaktır. Bu üç aşamayı geçen 1 kişi sekreter olarak istihdam edilecektir. İlk aşama olan yazılı sınav 23 Haziran 2018 tarihinde yapılacaktır.

İlana başvurular iki şekilde yapılabilecektir. Posta yolu ile başvuru belgelerinin fotokopilerini göndererek veya şahsen gidip evrakları büyükelçiliğe elden teslim ederek yapılacaktır. Başvuru son tarihi olarak 7 Haziran 2018 belirlenmiştir. Bu tarihe kadar belgelerinizi “T.C. Kahire Büyükelçiliği 44, El Nile Street, Giza/Mısır” adresine ulaştırmalısınız. Başvuru sırasında teslim etmeniz gereken belgelerin listesi aşağıdadır.

  • İçerisinde adres, telefon numarası, mail adresi gibi iletişim bilgilerinizi içeren ve kurumun yapacağı sınava girmek istediğinizi belirten dilekçe,
  • Kişisel geçmişinizi yazılı olduğu özgeçmiş,
  • Türk pasaportu ve varsa işlem görmüş sayfalarının onaylı fotokopisi,
  • Nüfus cüzdanı aslı ve onaylı fotokopisi,
  • Son mezun olunan okuldan alınan diploma veya mezuniyet belgesi,
  • 2 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş renkli vesikalık fotoğraf
  • Erkekler için askerlik durumu belgesi.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Belediye İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı

Belediyede çalışmak üzere en az lise mezunu zabıta memuru ve itfaiye eri alımı için ilan yayınlanmıştır.

Kapat