MKE Çankırı Silah Fabrikası Kadrolu işçi alımı şartları yayınlandı

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu genel müdürlüğüne bağlı bir kuruluş olan Çankırı Silah Fabrikasında çalışmak üzere TMY kapsamında  işçi alımı yapacaktır. Bunun amacı ise belirli bir sayıda işçi çalıştıran kurumların TMY kapsamında işçi çalıştırma zorunluluğu olmasından dolayıdır. Sizler de bu şartları taşıyorsanız kuruma iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

TMY Nedir? Kimler TMY kapsamında iş başvurusunda bulunabilir?

TMY demek Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan anlamına gelmektedir. Yani bir nevi gazi anlamına geliyor. Bu kişiler belirli sayıda işçi çalıştırılan kurumlarda çıkarılan kanun kapsamında çalıştırılması zorunlu olan kişilerdir.

MKE Silah Fabrikası İşçi Alımı Şartları

  • TMY kapsamında terörle mücadelede yaralanan olmak,
  • Lise veya dengi okul mezunu olmak,
  • Tornacılık, frezecilik, cnc, bilgisayarlı makine imaları, endüstriyel kalıp bölümlerinden birinden mezun olmak.

Yukarıdaki şartları taşıyorsanız Türkiye iş kurumu üzerinden ya da kurumun internet sitesi olan www.iskur.gov.tr adresinden de başvurusunu ister online ister şahsen yapabilirsiniz. Başvurularda 2016 yılı kamu personeli seçme sınavı puanı baz alınacaktır ve başvuruları kabul edilen adaylar sözlü mülakat için kurumun internet sitesinde yayınlanacaktır. İşçi alımı ilgili tüm detaylara Türkiye iş kurumu üzerinden ulaşabilirsiniz. Başvuru için Türkiye iş kurumunun talebin yayınlandığı yerdeki il veya şube müdürlüğüne başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
MSB işkur ile ilkokul mezunu 24 Bulaşıkçı ve diğer personel alacak

Milli Savunma Bakanlığına bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere en az ilkokul mezunu toplam 24 kişi işçi statüsünde işkur aracılığıyla işe...

Kapat