MSB işkur ile ilkokul mezunu 24 Bulaşıkçı ve diğer personel alacak

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde bulunan birimlerde görevlendirilmek üzere belirli aralıklarla işçi alımları yapmaktadırlar. Bu kapsamda kurum KPSS şartı olmaksızın işçi istihdam edebilmektedir. Bu sayede hem iş arayan kişiler iş sahibi olmuş olurlar hem de bakanlığa bağlı birimler işçi ihtiyaçlarını karşılamış olmaktadırlar. Bakanlığın işçi alımı yapacağı birim ise Eskişehir’de bulunan 1’inci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğüdür. Buradaki müdürlükte çalışmak üzere toplam 24 sürekli işçi alımı yapılacaktır.

Hava Bakım Fabrikasında çalışacak olan işçiler iki farklı pozisyonda istihdam edileceklerdir. Bu iş alanları bulaşıkçı (stevard) ve malzeme muayene ve kontrolcüsü kadrolarıdır. Bu kadrolarda çalışmak isteyen kişiler öncelikle terörle mücadele kapsamında malul sayılmayacak şekilde yaralanan statüde olmalıdırlar. Bunun dışında olan kişilerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

İlan ulusal düzeyde yayınlanmıştır. Yani başvuru yapmak isteyenlerin Eskişehir’de ikamet etmelerine gerek yoktur. Fakat başvurular Eskişehir’de bulunan Türkiye iş kurumu il müdürlüğüne yapılmalıdır. Başka bir ilden başvuru yapacaksanız kendi ilinizde bulunan işkur müdürlüğünden bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında iskur.gov.tr adresinden de online olarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Alım Yapılacak Kadroların Dağılımları

  • Bulaşıkçı (Stevard) – 16 Kişi

En az ilkokul mezunu en fazla da lise ve dengi okul mezunu olan kişiler başvuruda bulunabilir.

  • Malzeme Muayene ve Kontrolcüsü – 8 kişi

En az ilkokul mezunu en fazla da lise ve dengi okul mezunu olan kişiler başvuruda bulunabilir.

Yukarıdaki kadroların 2 katı kadar aday kura ile belirlenecektir. Kura çekimi 4 Mayıs 2018 tarihinde yapılacaktır. Adaylar isterlerse kura çekimine bakabileceklerdir. Başvurular 20 Nisan 2018 tarihinde sona erecektir.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Üniversiteye 107 Hemşire Büro ve Sağlık Personeli Alımı koşulları

Üniversitede çalışmak üzere 2016 KPSS sınav puanı olan ve en az lise mezunu hemşire alımı ve büro ve diğer sağlık...

Kapat