Müdür Yardımcılığı Sözlü Sınavı Çıkmış Sorular ve Cevapları

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama takvimi yayınlanmıştı. Bu kapsamda daha önce yazılı ve sözlü mülakat ile okul müdür yardımcısı alımı yapılırken 2018 yılında müdür yardımcısı alımları sadece sözlü sınav ile yapılacağı belirtilmişti. Müdür yardımcısı olmak isteyenlerin okul müdürlüklerine başvuruları 12 Mart 2018 itibariyle tamamlanmıştı. Bu tarihten itibaren başvuru yapan adayların durumları incelemeye alındı. Başvuru koşullarını taşıyanlar ve başvuruları kabul edilenlere sözlü sınav uygulaması yapılacaktır.

Yönetici Görevlendirme Sözlü Sınav Takvimi

Adayların değerlendirmeleri bittikten sonra 22 Mart 2018 tarihinde EK-1 form üzerinden değerlendirme sonuçları ilan edilecektir. Bu sonuçlara 23-29 Mart tarihleri arasında itiraz hakkı verilmiştir. Bu itirazların değerlendirme süreci ise 30 Mart – 2 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Bu süreçler de tamamlandığında geriye sözlü sınava katılacak adayların sözlü sınavlarına ilişkin duyuru 3-4 Nisan tarihlerinde yapılacaktır.

  • 5 Nisan – 3 Mayıs 2018: Yönetici adaylarının sözlü sınavlarının yapılması
  • 7 Mayıs 2018: Yönetici adaylarının sözlü sınav sonuçlarının duyurulması
  • 9-15 Mayıs 2018: Sözlü sınav sonuçlarına itiraz
  • 16-18 Mayıs 2018: Sözlü sınav sonuçlarına itirazların değerlendirilmesi ve sonuçların duyurulması
  • 21-23 Mayıs 2018: Sözlü sınav sonuçlarının sisteme girilmesi
  • 25 Mayıs 2018: Görevlendirmeye esas puanların ilanı

Bu tarihlerden sonra boş kadroların yayınlanması, tercih işlemleri, başvuru onay süreci, görevlendirme işlemleri gibi basamaklarla devam etmektedir. Yazı başlığımızda belirttiğimiz çıkmış sorular ise sözlü sınavda adaylara daha önceden sorulmuş olan sorular ve cevaplarının excel dosyası halinde yüklenmesi ile derlenmiştir.

Sözlü Sınavlarda Adaylara Sorulmuş Sorular

Bu sorular müdür yardımcılığı, okul müdürlüğü, aday öğretmenlik, gibi milli eğitim bakanlığı sözlü sınav komisyonları tarafından adaylara yöneltilmiş sözlü sınav sorularını ve cevaplarını içermektedir. Bu soruları ister bilgisayarınıza isterseniz de cep telefonunuza indirerek çalışabilirsiniz. Sözlü sınava kısa gün kala bu çalışmalar sizlere umarız başarı sağlar ve yönetici olursunuz.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
DHMİ 2016 KPSS puanı ile personel alımı yapıyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi genel müdürlüğü 2016 KPSS sınavı ile hava trafik kontrolörü alımı yapıyor. Personel alımı başvuruları 25 Eylül...

Kapat