OGM, KPSS 50 Puan ile 95 Memur Alımı ilanı duyurusu

Orman Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatında çalışmak üzere kendi internet sitesi üzerinden yayınladığı memur alımı ilanına göre 95 Orman Muhafaza Memuru alımı yapacağını duyurdu. Elektronik ortamda yapılacak başvurular ile il tercihi yapılacak ve şartları tutan adaylar arasından personel alımı gerçekleşecektir.

Başvuru için genel şartlarda neredeyse tüm devlet memuru alımlarında karşımıza çıkan şartlar bulunurken en dikkat çekici olan şart ise 2016 KPSS 50 Puan almış olma şartıdır. Bu şartı taşıyan adaylar ilan için yayınlanan öğrenim durumundan da mezun olmuşlarsa ilana başvuru yapabilirler. Memur alımı KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.

OGM memur alımı başvuruları Orman genel müdürlüğünün kendi sitesinden başvuru için açtığı http://basvur.ogm.gov.tr/hizmetenvanteri/ adresi üzerinden karşılarına çıkan başvuru formunu eksiksiz ve gerçek bilgiler ile 10-21 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular online olarak yapılacağından son başvuru saati mesai saati değil gece 23.59’dur. Bir aday en fazla 4 il tercihinde bulunabilir.

OGM Memur Alımı öğrenim durumu şartı

Orman genel müdürlüğü memur alımı için 2016 KPSS sınavının P93 puan türünden 50 puan alma şartı getirse de mezun olduğu bölüm ilan şartlarında yer almıyorsa ilana başvuru yapsa bile başvurusu geçersiz sayılacaktır. Üniversitelerin önlisans (yüksekokul) programlarının Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmanız gerekmektedir.

Adaylara Uygulamalı Sınav Yapılacak

Başvuru yapanlar arasından 31 Ağustos 2017 tarihinde uygulama sınavına girecek olan adaylar www.ogm.gov.tr adresi üzerinden yayınlanacaktır ve adaylara aşağıdaki konulardan uygulamalı sınav yapılacaktır.

  1.  Orman yangınları, orman zararlıları ile mücadele ve ormanların korunması,
  2.  Orman ürünlerinin; üretimi, standardizasyonu, ölçülmesi ve değerlendirilmesi,
  3.  Fidan üretimi, dikimi, bakımı ve silvikültür teknikleri,
  4.  Bireysel muhakeme, kavrama, özetleme, ifade yeteneğinin ölçülmesi,
  5.  Mesleğe yönelik fiziki dayanıklılık ve yeterlilik hususları konularının her biri 20 puan olacak şekilde toplam 100 puan üzerinden uygulamalı sınav gerçekleştirilecektir.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Çukurova Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı yapacağını duyurdu

Çukurova Üniversitesi en az lise mezunu olmak üzere toplam 38 sözleşmeli personel alımı duyurusu yayınladı. Başvurular 7 Ağustos 2017 tarihinde...

Kapat