OKA Sözleşmeli Personel Alımı yapıyor

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Samsun merkezli olup Samsun, Çorum, Amasya ve Tokat illerinin kalkınmasını sağlamak için çeşitli çalışmalar yürüten bir kurumdur. Kısa adı OKA olan kurum sözleşmeli personel alımı yapacaktır.

Personel alımı hem KPSS sınav puanına göre hem de KPSS şartsız olmak üzere yapılacaktır. KPSS sınav puanı ile başvuracak adaylar 80 puan ve üzeri almaları gerekmektedir. Eğer KPSS sınav şartsız

OKA iş başvurusu genel şartları TC vatandaşı olma, erkek adaylar için askerlik durum belgesi, kamu haklarından mahrum olamamak ve yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmaması gerekmektedir. Başvurular 12-23 Haziran 2017 tarihleri arasında olacaktır.

Sözleşmeli personel alımı için 16 kadro ayrılmış ve bu kadroların dağılımı 12 uzman personel, 3 destek personeli ve 1 iç denetçi şeklinde dağıtılmıştır. Alımı yapılacak personeller Samsun,Tokat, Çorum veya Tokat illerinde çalışacaklardır.

İş başvurusu ister posta yolu ister şahsen olarak yapılabilir. Başvurular Kale Mahallesi Cumhuriyet Cad No:8 İlkadım /SAMSUN Telefon: 0 (362) 431 24 00 adresine yapılacaktır.

KPSS Sınavı ile Personel Alımı 2016 KPSS sınavına girip 80 puan ve üzeri alanlar başvuruda bulunabilirler. Bu adaylar başvuru yaparken yanlarında KPSS sonuç belgesini de bulundurmları gerekmektedir. KPSS Sınavsız personel alımı ise kişinin deneyimini baz alarak yapılan başvurularda KPSS sınav şartı aranmayacaktır. OKA tarafından belirlenen kriterleri taşıyan ve en az 5 yıl deneyimi olan adaylar KPSS sınavına girmelerine gerek kalmadan başvuruda bulunabilirler.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı personel alımı detayları ve kapsamlı bilgi için www.oka.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
SERKA Sözleşmeli Personel Alımı yapıyor

Serhat Kalkınma Ajansı Kars merkezli olup Kars, Iğdır, Ardahan ve Ağrı illerinin kalkınması için çalışmaktadır. 30 Haziran 2017 son başvuru...

Kapat