Ondokuz Mayıs Üniversitesi KPSS puanı ile 44 Hemşire alıyor

Yaz mevsimi ile birlikte hemşire alım ilanlarında artış görülmektedir. Bu durumun mevsim ile ilgisi var mı bilinmez fakat Haziran ayının girmesiyle birlikte 10’dan fazla üniversite hemşire alımı yapacağını ilan etti. Bir çok hemşire alımı ilanlarına başvurular devam etmektedir. Bu devam eden sağlık personeli alımları ilanları için menüden ilgili kategoriyi seçebilirsiniz.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi de 44 hemşire alımı yapacağını ilan etti. Karadeniz Bölgesinin en gelişmiş şehri olan Samsun hem ulaşım hem de turizm olanakları ile bölgede en çok göç alan şehirdir. Bundan dolayı şehirde iş imkanları diğer bölge şehirlerine göre daha fazladır. Bu sebeple üniversite bünyesinde bulunan sağlık uygulama ve araştırma merkezine hemşire alımı yaparak şehir ihtiyacını karşılamayı amaçlamaktadır.

OMÜ Personel alımı genel şartları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmaması, SGK’dan aylık alıyor olmamak, son bir yıl içinde sözleşmeli olarak çalışmamak olarak belirlenmiştir. Bu şartları taşıyan adaylar 21 Haziran 2017 tarihine kadar iş başvurusunda bulunabilirler.

Hemşire alımı özel şartları olarak adaylar hemşirelik fakültsi ya da sağlık bilimleri fakültesi hemşirelik bölümü veya hemşirelik yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmalıdırlar. Başvuru yaparken nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma ya da mezuniyet belgesi, 2016 KPSS sonuç belgesi (P3 puan türünü gösteren), 1 adet fotoğraf ile birlikte şahsen OMÜ personel daire başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

OMÜ hemşire alımı ilanına başvuru yapan adaylardan belirlenen 44 kontenjanın 2 katı kadar aday sözlü mülakat için çağrılacaktır. Duyurular www.omu.edu.tr adresinden yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Erdek Belediye Başkanlığı Tam Zamanlı Sözleşmeli Personel alımı duyurusu ilanı

Balıkesir Erdek Belediyesi KPSS şartı olmaksızın tam zamanlı sözleşmeli personel alımı yapıyor. En az önlisans mezunu olma şartı olan ilana...

Kapat