Orman Genel Müdürlüğü 17 Sözleşmeli Personel Alımı duyurusu

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman genel Müdürlüğü 17 sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımı yapılacak personeller Ankara ilinde çalışacaklardır. Bundan dolayı başvurunuzu yaparken Ankara’da çalışmayı kabul etmiş olacağınızdan kendinizi ona göre hazırlamanız sizin yararınıza olacaktır.

1 kişilik alımı yapılacak tekniker pozisyonu için İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olma şartı aranmaktadır.

Büro personeli pozisyonları için 10 kişi alımı şartları Adalet önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olma ve 6 kişi alımı şartları ise Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları önlisans programlarının birinden mezun olmaktır.

Başvuru Genel ve Özel Şartları Nelerdir?

1 – 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2- Son müracaat tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamak. (17.10.1987 tarih ve sonrasında doğmuş olmak.)

3- Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak,

Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılacaktır?

Adaylar http://basvur.ogm.gov.tr/hizmetenvanteri/ adresindeki başvuru formunu doldurarak başvuru işlemini çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır.

Yerleştirme İşlemleri Nasıl Olacak?

2014 KPSS (B) grubu KPSSP93 puan türü sıralaması esas alınmak suretiyle yerleştirme işlemi yapılacaktır. Belirlenen sürenin bitimine kadar müracaat eden ve şartları taşıyanlardan sözleşme imzalamaya hak kazanan adayların listesi Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde www.ogm.gov.tr ilan edilecektir.

– Sözleşme yapmaya hak kazandığı halde verilecek süre içerisinde müracaat etmeyenler,

– Sözleşme imzalandığı halde verilen süre zarfında göreve başlamayanlar,

– İlanda belirtilen şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler, Yerine sıraya göre en yüksek puanlı adaydan başlanılmak suretiyle sırasıyla sözleşme yapılmak üzere çağrılacaktır.

Bir önceki yazımız olan İş sözleşmesi türleri neler? Yazılı iş sözleşmesi yapmak zorunlu mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolu Hizmetli Alımı iş başvurusu

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 6 ilde bulunan boş kadrolara kadrolu hizmetli alımı yapacak. KPSS sınav puanına göre sözlü sınav ile...

Kapat