Özel Hastane ve Devlet Hastanesi Kabul Personeli Alım İlanları 2017

Hastanelerde doktorlardan önce muhatap olduğumuz ve özellikle de randevu almalarda ve tahlil göstermelerde doktora yardımcı olan kişidir. Bu kişiler bayan ya da erkek olabilir. Hasta Kabul personeli devlet hastaneleri, özel hastaneler ve sağlık ocaklarında çalışabilirler.

Bundan dolayı iş imkanları oldukça fazladır. Sizlere hasta kabul personeli nasıl olunur? Hangi şartlar gereklidir? gibi genel bilgiler vererek bu iş koluna başvuru yapmak için yeterli özelliklere sahip olup olmadığınızı görebilirsiniz.

Hasta kabul personeli olmak için lise mezunu olmak yeterlidir. Özellikle sağlık meslek lisesi mezunları bir adım önde olmaktadır. Fakat diğer lise mezunlarının da hasta kabul personeli olmasında bir engel bulunmamaktadır.

Hasta Kabul Personeli iş ilanları son bir kaç yıldır artış göstermiştir. Hasta Kabul Personeli olarak çalışmak isteyenler için vereceğimiz bilgiler yardımı ile iş başvurusu yapabileceksiniz.

Sağlık sektöründe çalışmak isteyen tüm adaylar belirtilen şartları yerine getirdiği takdirde Kamu ya da özel hastanelerde Hasta Kabul Personeli olarak çalışabilirler. Kamu hastanelerinde çalışmak için öncelikle kamu personeli seçme sınavına katılmış ve bu branşta istenen taban puanı almış olmanız gerekiyor. Lise ve ön lisans mezunlarının başvuru yapabileceği bu pozisyon için 70 ile 85 puan arasında puan almış olmanız başvuru için yeterlidir.

Özel hastanelerde ise bu pozisyon için kamu personeli seçme sınavı şartı aranmamaktadır. Sadece başvuru yapacağınız sağlık kurumunun veya hastanenin Hasta Kabul Personeli olabilecek kişilerden istemiş olduğu genel şartları yerine getirebiliyor olmanız yeterli olacaktır.

Özel bir hastanede yada kamu hastanelerinde sözleşmeli personel olarak çalışan personellerin çalışma koşulları neredeyse aynıdır. Doktorların muayene öncesi yanında Hasta Kabullerini yaparak evrak kontrolü gibi işleri yapmaktadır haftada ortalama 40 saat günlük 8 saat çalışmaktadırlar. Aslında çalışma saati bulunduğunuz hastanedeki şartlara göre değişkenlik gösterebilmektedir.

KİMLER HASTA KABUL PERSONELİ OLABİLİR?

  • İnsanlarla rahat iletişim kurabilen adaylar,
  • En lise mezunu olan adaylar,
  • Sorumluluk sahibi olan adaylar,
  • Kapalı ortamlarda oturarak çalışmaktan hoşlanan adaylar,
  • Dikkatli, düzenli Kurallara uyan
  • Ayrıntıyı algılayabilen adaylar.

Hasta Kabul Personeli olarak özel sektörde çalışan personel maaşları 1.500 ile 1800 TL arasındadır. Kamu hastanelerinde ise bu rakam 2 bin 500 TL civarındadır. Kamu personeli olarak çalışmayı dahi düşünseniz bu işe bir özel hastanede başlaya bilirsiniz. Sizde bu ilanları incelemek ve iş başvurusu yapmak istiyorsanız https://goo.gl/BFgtD9 bağlantısı ile şehrinizde olan ilanları inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Fransa 3 Türk Personel Alımı yapacak

Fransa'nın üçüncü büyük şehri olan Lyon'da çalışmak üzere üç Türk personel alımı yapılacaktır.

Kapat