Özgeçmiş (CV) için ÖN YAZI Örneği

İş başvurusunda etkili bir özgeçmiş oldukça önem arz etmektedir. Özellikle özel sektörde kişilerin sizleri daha iyi tanıyabilmesi ve kişisel özellikleriniz ve iş bilginizi görebilecekleri yazılı bir belge olan CV, nasıl daha etkili kullanılabilir? Benzer özelliklere sahip kişiler arasında işverenin gözünde fark yaratmanızı sağlayacak bilgileri ön yazı ile verebilirsiniz.

Şirketten ne beklediğinizi değil, şirkete neler katabileceğinizi dürüst ve abartısızca yazın. Ön yazı, özgeçmişinizi özetleyen ve başvurduğunuz işe özel, tecrübe ve becerilerinizle ilgili olmalıdır. Bu nedenle her firma için ayrı ayrı hazırlamalısınız.

İş ile gerçekten ilgilendiğinizi ve işveren ile iletişim kurmak istediğinizi ön yazıda mutlaka belirtin. Bu bilgileri içten ve samimi olarak yazmanız ve bunu karşı tarafa hissettirebilmeniz sizin yararınıza olacaktır. Bundan dolayı başvuru yapmadan önce

Sayın Yetkili,

Şirketinizin çalışmalarını yakından takip ediyor, yeteneklerimin ve kişisel özelliklerimin şirketinizin vizyonuna uygun olduğunu düşünüyorum. Eğitimime ve niteliklerime uygun, şirketinize katkı verebileceğim bir pozisyonda çalışmak istiyorum.

2013 yılında ABC Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldum. Eğitim süresince aldığım derslerle birlikte XYZ firmasında staj yaptığım dönemde pazarlama departmanında üretim ve satış raporlama konusunda kendimi geliştirme imkanı buldum.

Ekte sunduğum özgeçmişimin firmanızda açık pozisyonlar için değerlendirilmesini rica ediyorum. Uygun görmeniz halinde detaylı bilgi vermek için sizinle görüşmek isterim.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla

….. / ….. / 2018

Adınız Soyadınız

EK: Özgeçmiş (1sayfa)

ADRES: …….mah. ….. sokak …. ANKARA

GSM: 05xx xxx xx xx

MAİL: …….. @……….

Bir önceki yazımız olan İyi Bir Özgeçmiş (CV) Hazırlamak için 5 Temel İlke başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İşsizlik Maaşı Nerden Alınır? Kimler Alabilir?

İşsizlik maaşı, çalışanların çeşitli nedenlerle işten çıkartılması durumunda kişinin ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin mağdur olmaması için tekrar iş buluncaya...

Kapat