Pokemon GO Oynayarak Para Kazanın

Pokemon GO Oynayarak Para Kazanın

Tüm dünyayı saran çılgınlık Pokemon GO oyunu bir çok kişiye de para kazanma fırsatı yarattı. 2000’li yılların başında tüm dünyayı kasıp kavuran Pokemon çizgi filmi o dönemde bile popülaritisiyle ön plandaydı.

2016 itibariyle oyununu üreten bir şirket bu seferde oyun ile herkesin dikkatini çekmiş durumda.

Oyunun mantığı çizgi filmi ile aynı doğrultuda. Pokemon topu yerine cep telefonunu kullanıyorsunuz ve çevrenizdeki Pokemonları yakalayarak Pokemon sayınızı artırıyorsunuz. Daha sonra bu Pokemonlarınızı savaştırarak seviyenizi artıyorsunuz.

Fakat Pokemon bulmak hem zaman kaybı hem de cep telefonu elinizde çevrenizde gezinmeniz gerekiyor. İşte para kazanma olayı bu gezinmeden ve zaman kaybı olayından başlıyor.

Pokemon GO Oyunu Nereden ve Nasıl İndirilir?

Pokemon Go oyununu android kullanıcıları Google Play üzerinden arama kısmına pokemon go yazarak, iPhone, iPad kullanıcıları ise AppStore’dan pokemon go yazarak uygulamayı indirebilirler.

Oyun aslında insanları sokaklarda dolaştırmak ve dolayısıyla yürüyüş sporu yapmalarını bu doğrultuda obeziteyi önlemeye çalışan bir oyun. Oyunda insanlar sokaklarda karşılarına çıkan pokemonları toplayarak GYM’lerde buluşuyor ve bu alanlarda savaştırıyorlar.

Peki bu kadar popüler olan Pokemon GO ile para kazanmanın yolları neler?

Oyun oynayarak para kazanan insanların bir çoğu oyun videosu çekerek para kazanıyor. Oyun içi videoları çekip Youtube ve diğer başka video platformalarına yükleyerek video altında çıkan reklamlardan para kazanabiliyor. Bunun için yapılması gereken bir Youtube kanalı kurmak ve bir Adsense hesabına sahip olmak.

Pokemon Go oynayarak para kazanmak

Bir diğer yol ise Amerika’da bulundu.

ABD’de yaşayan ve kendini “Golbat-chan” olarak tanıtan 24 yaşındaki bu genç kız popüler ilan sitesi Craiglist’te bir ilan oluşturmuş. Saatine 20 dolar (yaklaşık 60 TL) verenler için Pokemon topluyor!

Bu durum Türkiye’de de gerçekleşir mi bilemiyoruz fakat 1. yöntem yani video çekerek para kazanmak eğer videolarınızı çok sayıda kişiye izletebilirseniz mümkün.

Sizlerde Pokemon GO oyunundan gelir etmek istiyorsanız haberin altına telefon numaranızı yazmadan Ad, Soyad ve mail adresinizi ve oyun hakkında yapabileceklerinizi YORUM olarak yazıp Pokemon GO oyunu için oyuncu arayan kişilerin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Reklamlardan Para Kazanma başlıklı makalemizde admatic ile para kazanma, adsense üzerinden para kazanma ve reklamlardan nasıl para kazanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
8 Bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı Başvuruları Başladı

Türkiye geneli 8 bin bekçi alımı yapılacağı ilan edilmişti. O gün geldi ve bekçi alımı başvuruları başladı. Bekçi olmak isteyen...

Kapat