Polis Akademisi en az önlisans mezunu toplam 10 bin polis alımı duyurusu

Birçok kişinin iş imkanı haline gelen Polislik mesleğine ilk adım atacaklara müjde Polis Akademisi Başkanlığından geldi. Her yıl belirli tarihle akademiye öğrenci alımı yapılacak verilen eğitim sonunda başarılı olan kişiler polis memuru olarak ülke içinde atamaları gerçekleştiriliyor. 2018 yılı için ilk ilan geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Yayınlanan bu ilan ile birlikte toplam 10 bin polis memuru adayı öğrenci alımı yapılacağı bildirildi. Bu alımların 8 bin’i lisans mezunu 2 bin’i ise önlisans mezunu olacak şekilde dağıtım yapılmıştır. Ne yazık ki lise mezunları için polis memur olma imkanı bu ilanda yayınlanmamıştır fakat hem sosyal medya hem de ulusal medyada sürekli lise mezunu polis memuru adayı alımları ilgili haberler yapılmaktadır. Gerekli görülmesi durumunda lise mezunları da değerlendirilebilecektir.

Şartları tutan kişiler akademiye başvuru yapabileceklerdir. Kurumun 10 dağılımları bayan ve erkek aday olmak üzere farklılık göstermektedir. Başvuru yaparken bu sayılar esas alınacaktır.

  • Lisans mezunu 7200 erkek ve 800 bayan toplam 8 bin kişi,
  • Önlisans mezunu 1800 erkek ve 200 bayan toplam 2 bin kişi alınacaktır.

Başvurularınızı yaparken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı, önlisans veya lisans mezunu olmalı, 2016 veya 2017 KPSS sınavından lisans mezunları P3 puan türünden en az 60 puan ve önlisans mezunları P93 puan türünden 70 puan ve üzeri almalıdırlar. Bu puanlar şehit veya vazife malülü kişilerin eş ve çocukları için ise P3 türünden 48 ve P93 türünden 56 puan almaları yeterli olacaktır. Kadınlar 162cm ve erkekler 167cm den kısa olamazlar. Silah taşımaya hukuki engeli olanlar başvuru da bulunamazlar. Kamuda çalışmaya engeli olanlar da ilana başvuru yapamayacaklardır. Adaylara başvuru sonunda güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır. Bu araştırmadan olumlu sonuç çıkanlar akademiye kabul edileceklerdir.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Almanya Dubai ve Suudi Arabistan Türk Personel Alımları Yapıyorlar

Almanya'nın Hannover, Birleşik Arap Emirlikleri'nden Dubai ve Suudi Arabistan'ın Cidde şehirlerinde çalışmak üzere en az lise mezunu Türk personel alımı...

Kapat