PTT 1113 Gişe ve Büro Görevlisi ve 637 Dağıtıcı Toplam 1750 Personel Alımı

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi 1750 sözleşmeli personel alımı için devlet personel başkanlığı sitesinde ilan yayınladı. Yayınlanan ilan göre 1113 gişe ve büro görevlisi ve 637 dağıtıcı personel alımı yapılacağı açıklandı.

2017 PTT sözleşmeli personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar 2016 KPSS sınavına girmiş olmalı ve en az önlisans mezunu olması gerekmektedir. Ayrıca PTT personel alımı yapacağı gişe ve büro görevlisi ve dağıtıcı pozisyonları için özel şartlar yayınlamıştır.

  • PTT 1113 Gişe ve Büro Görevlisi Alımı Özel Şartları
  1. Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının birinden mezun olmak.
  2. Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.
  3. KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.
  • PTT 637 Dağıtıcı Personel Alımı Özel Şartları
  1. İki yıllık eğitim veren yüksekokulların birinden mezun olmak.
  2. Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
  3. Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
  4. KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

PTT Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

PTT Personel alımı iş başvurusu yapacak olan adaylar yukarıdaki şartları sağladıktan sonra 18-23 Nisan 2017 tarihleri arasında www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr adreslerine girerek online olarak başvuruda bulunabilecekler. Başvuruda bulunurken 25 il tercihi yapacaklardır.

Bir önceki yazımız olan Katar İşçi Alımı ve Türk İşçi Götüren Firmalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.