PTT, 2017’de Kaç Personel Alımı yapacak?

Ülkemizde değişmeyen ve sürekli büyümeye devam PTT birçok kişi için de iş fırsatı olarak görülüyor. Gerek maaşı gerekse kolay bir kurum olarak görülmesi sebebiyle PTT bir çok iş arayan kişi için umut oluyor.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bir kişinin merakla beklediği ve internet üzerinden sürekli araştırdığı soruları cevapladı. Bakan Arslan PTT’ye bu yıl içerisinde 2500 personel alımı yapacaklarını belirtti. Bu söylem en üst düzeyden gelmişti.

PTT’nin 2017 yılında alımı yapılacak personel sayısı belli oldu. Peki 2017 PTT Personel alımları ne zaman başlayacak? Bakan Ahmet Arslan PTT memur, personel ve eleman alımları tarihini net olarak vermese de İstanbul için 500 personel alımı için hazırlıkların önümüzdeki hafta tamamlanacağını belirtti.

Bu şu demek oluyor ilk etapta İstanbul’a 500 PTT personeli alımı yapılacak. Geriye kalan 2 bin kontenjan da hem ileri ki aylara uzamış olacak hem de illerin ihtiyacına göre dağılım yapılacak.

PTT Personel alımları 2 bin 500 kişi alınana kadar gündemi meşgul etmeye devam edeceğe benziyor. iskuris.com olarak yaşanan gelişmelerden ve PTT personel alımlarından sizleri anında bilgilendireceğiz.

PTT Çalışanı Taşeronların Durumu Ne Olacak?

UHD Bakanı Ahmet Arslan, basın mensupları tarafından sorulan PTT çalışanı taşeronların durumu ne olacak sorusu üzerine PTT taşeronlarının kadroya alınması durumunun diğer taşeronlarla birlikte değerlendirileceğini ve bu durumunda Maliye Bakanlığına sunulduğunu belirtti.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi Personel Alım İlanı 2017

Elazığ Fırat Üniversitesi KPSS (B) puan türünde puan üstünlüğüne göre hastanede çalışmak üzere hemşire, psikolog ve fizyoterapist alımı yapacak. Son...

Kapat