PTT, KPSS Şartsız 55 Bin Personel Alımı Gerçekleştirecek

Bir çok kişi günümüzde devlet kurumlarında iş aramaya başladı. Özel sektörde yaşanan dalgalanmalar, işten çıkarmalardan etkilenmemek için kamu personeli seçme sınavına girerek devlet kurumlarında iş arayışında bulunmaktadırlar. En çok rağbet gören kurumlar arasında yer alan Posta ve Telgraf Teşkilatı yani PTT, yine büyük bir iş istihdamı gerçekleştirecektir. Bir çok merakla beklediği işçi alımı haberini PTT genel Müdürü Kenan Bozgeyik verdi.  Bozgeyik, yaptığı açıklamada PTT bünyesinde istihdam edilecek boş kadroların bulunduğunu, bu boş kadrolarında ihtiyaç halinde işçi alımı yapılarak açığın kapatılacağını belirtti.

Genel müdür yaptığı açıklamada personel ihtiyaçlarının 55 bin olduğunu belirtti. Peki, bu 55 bin kişi ne zaman istihdam edilecek? Bu konu hakkında net bir bilgi vermeyen Bozgeyik, öncelikli olarak acil personel ihtiyacının olduğu kadrolara Maliye Bakanlığından kadro ihdası alarak alımları yapacaklarını belirtti.

KPSS Şartı Aranmayacak

Yapılan açıklamalarda adayları en çok heyecanlandıran cümle başvuru yapacak olan adaylarda kamu personeli seçme sınavı yani KPSS şartının aranmayacağı oldu. Normalde devlet kurumları personel alımlarını KPSS ile gerçekleştirmektedir. PTT, kpss şartını kaldırarak bir çok kişiye iş imkanı sağlayacağı müjdesini vermiş oldu. 

Alım yapılacak kadrolar hakkında bilgi verecek olursak en çok gişe ve büro personeli alımı yapılacaktır. Dağıtım personeli de alım yapılacak kadrolar arasında yer almaktadır. Bunlara ek olarak şoför alımlarının da fazla olması beklenmektedir. Bu üç kadro PTT’nin en çok alım yaptığı kadrolardandır. 2019 yılı başında da yine bu kadrolarda alım yapılacaktır.

Alımlar ne zaman başlayacak?

Alım tarihleri hakkında net bir bilgi verilmedi. Fakat 2018 yılının son günlerine geldiğimizi varsayarsak ilk alımların 2019 yılının ilk ayları olan Ocak ve Şubat ayında gerçekleşmesini beklemekteyiz. Bu haftalar ilk alımlar için başvuru şartları yayınlanabilir ve takip eden günlerde de alımları gerçekleşebilir. Sitemizde alım ilanı şartları ve tarihi belli olduğu zaman google play uygulamamızda, sosyal medya hesaplarımızda sizlere duyuracağız.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Evde Anahtarlık İşi Yaparak Ek gelir Elde Edin

Günümüzde yaşam koşulları sebebiyle herkes ek gelir peşinde koşmaktadır.Bazen bizler ek iş ararken bazen de ek iş ayaklarımıza gelir. Bu...

Kapat