Rekabet Kurumu Başkanlığı 28 personel alımı gerçekleştiriyor

Rekabet Kurumu yazılı ve sözlü sınav ile personel alımı yapacağını duyurdu. Rekabet Kurumunda uzman yardımcısı olarak çalışacak olan kişiler için kurum sınava başvuru şartlarını da yayınladı. Aşağıdaki şartları taşıyan kişiler iş ilanına başvuruda bulunabilirler.

  • TC vatandaşı olmak,
  • 35 yaşından gün almamış olmak,
  • Çalışmasına engel bir sağlık sorunu olmamak,
  • 2017 KPSS sınav puanına sahip olmak
  • Başvuru pozisyona göre değişmekle birlikte KPSS sınavından en az 80 veya 85 puan almış olmak,

Rekabet Kurumu Başkanlığı personel alımı kadro dağılımını alım yapacağı pozisyonun öğrenim durumu gereksinimine göre yapmıştır. Buna göre;

  • Rekabet Uzman Yardımcılığı Genel Kadro (18 Kişi)

En az dört yıllık öğrenim veren yükseköğretim kurumlarının İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya İşletme Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.

  • Rekabet Uzman Yardımcılığı Hukuk kadrosu (6 Kişi)

Hukuk fakültesi mezunu olmak.

  • Rekabet Uzman Yardımcılığı Bilişim kadrosu (4 Kişi)

Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından, mezun olanların katılabileceği giriş sınavı sonucunda, Rekabet Uzman Yardımcıları alınacaktır.

Rekabet Kurumu iş başvuru yapacaklar kurumun sınavına başvuru yapmaları gerekmektedir. Sınava katılmak isteyen adaylar 22 Ağustos 2017 tarihine kadar www.rekabet.gov.tr internet adresinde bulunan “Sınav Duyurusu” başlıklı bölümdeki “Başvuru Formu” nu eksiksiz olarak doldurmaları gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Dışişleri Bakanlığı yurtdışı sözleşmeli personel alımı duyurusu

Dışişleri Bakanlığı yurtdışı büyükelçiliklerde çalışmak üzere KPSS şartı olmadan en az lise mezunu sözleşmeli personel alımı yapacaktır. 2 büyükelçiliğe yapılacak...

Kapat