RTE Üniversitesi Lise Mezunu Gemi Adam Makine Zabiti Alımı

Rize’de bulunan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adını taşıyan üniversitede personel alım ilanı yayınlanmıştır.Üniversite rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre üniversitenin Turgut Kıran denizcilik fakültesi ve su ürünleri fakültesine ait olan ve eğitim için kullanılan A1-K50 sefer belgeli gemide çalışmak üzere 1 adet gemi adamı (makine zabiti) alımı yapılacaktır. Personel alımı sözleşmeli olarak yapılacaktır. Personel alımı genel şartlarını sağlayan kişiler özel şartları da sağlamaları halinde işe alınacaklardır.

Genel Şartlar

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından yoksun olmamak,
  • Sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,
  • En az lise mezunu olmak,

Bu şartları taşıyan kişiler gemi adamı olmak için yeterli değildir. Bundan dolayı gemi adamı olmak için gerekli olan şartları rektörlük ayrıca belirtmiştir. Makine zabiti olmak için özel şartların neler olduğuna bakalım.

  • Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından alınmış olan gemi adamı sertifikası olmak,
  • UDH Bakanlığı tarafından düzenlenmiş STCW belgesi sahibi olmak,
  • Gemi adamları için düzenlenmiş olan güncel sağlık raporu sahibi olmak.

Yukarıdaki sertifikalardan elinde olmayıp gemi adamı olan kişiler varsa iş tecrübelerini kanıtlamaları halinde iş başvurusu yapabileceklerdir. Bunun için en az 2 yıllık makine zabiti veya daha üst derecede deniz tecrübesi olanlarda sertifika şartı aranmayacaktır. Bunun için Türk bayraklı gemilerde çalışmış olanlar liman başkanlığından hizmet belgesi almalıdır. Yabancı bayraklı gemilerde çalışmış olanlar var ise çalıştıkları şirketten hizmet belgesi almalı ve emniyet müdürlüklerinden bu hizmetlerini kanıtlayan yurtdışı giriş çıkış bilgilerini de eklemelidirler. Bir de sertifikası olmayan kişiler 45 yaşından gün almamış olmalıdır.

Üniversite rektörlüğüne iş başvuru yapacaklar 10 Haziran 2018 tarihine kadar personel daire başkanlığına başvurularını şahsen yapmalıdır. Başvuru yapacaklar ilk olarak üniversitenin sitesinden başvuru dilekçesini indirip doldurmaları gerekmektedir. Bu dilekçenin de altına diploma, nüfus cüzdanı fotokopisi, 1 fotoğraf, askerlik durumu belgesi ve sertifika ile başvuru yapacaklar sertifikalarını ve belgelerini eklemelidirler.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
CV (Özgeçmiş) Nasıl Hazırlanır?

Özellikle özel sektör personel alımı ilanlarında karşımıza çıkan özgeçmiş yani CV yazmanın önemi iş başvurularında oldukça önemlidir. Peki CV nasıl...

Kapat