Sağlık Bakanlığı işkur üzerinden 6409 sürekli işçi alımı ilanı

Sağlık bakanlığı sürekli işçi alımı ilanı yayınladı. Türkiye iş kurumu üzerinden yapılacak olan başvurular hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Öncelikle belirtmek isteriz ki başvurular 4 Ocak 2019 tarihinde sona erecektir. Önünüzde başvuru için 2 gün bulunmaktadır. Başvurunuzu işkur internet sitesi üzerinden veya Türkiye iş kurumu il müdürlüklerinden şahsen yapabilirsiniz.

Hangi Pozisyonlara Alım Yapılacaktır?

Bakanlık tarafından 6409 kişinin illere ve pozisyonlara göre dağılımları da yayımlanmıştır. Buna göre alım yapılacak pozisyonlardan bazıları şunlardır;

 • Bilgisayar sistem ve onarım elemanı
 • Biyomedikal cihaz servis ve destek elemanı
 • Elektrikçi
 • Güvenlik görevlisi (silahsız)
 • Hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi
 • Klinik destek elemanı (hastane)
 • Şoför (yolcu taşıma)
 • Yardımcı Klinik Elemanı (diş)
 • Ambulans şoförü
 • Veri Girişi Kontrol İşletmeni

Yukarıdaki belirttiğimiz pozisyonlar neredeyse tüm illere nüfus ve yoğunluklarına göre dağıtılmıştır. Bu kadrolara başvuruda bulunmak için en az lise mezunu olmalı ve bunlara ek olarak gerekli olan ek belge ve sertifikalara sahip olmalısınız. Örneğin şoför kadrosuna başvuru için en az B sınıfı ehliyet sahibi olmalı ve bundan da 3 yıl geçmiş olmalıdır ve psikoteknik belgesi de olmalıdır. Güvenlik görevlisi için özel güvenlik kimlik belgesi sahibi olmanız gerekmektedir.

Başvurularını yapacak olan kişiler kendi illerindeki işkur müdürlüklerine giderek sadece bir kadro için başvuruda bulunabileceklerdir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi başvurular 4 Ocak 2018 tarihinde sona erecektir.

Başvuruların fazla olması durumunda adaylar kura yöntemi le belirlenecek ve bunun sonunda da adaylara sözlü sınav yapılacaktır. Bakanlık gerekli duyuruları “www.yhgm.saglik.gov.tr” adresi üzerinden yapacaktır. Öncelikle işkur müdürlüklerine gidip bilgi alabilirsiniz veya “www.iskur.gor.tr” adresine ücretsiz şekilde üye olup başvurunuzu yapabilirsiniz. Hangi ile hangi pozisyonlarda kaç kişinin alındığını gösteren listeye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://goo.gl/a122qV

virüs programı satın al

Bir önceki yazımız olan Selçuk Üniversitesi lise mezunu sözleşmeli hemşire alıyor başlıklı makalemizde konya hemşire iş ilanları 2019, sözleşmeli hemşire alım ilanları 2019 ve üniversite lise mezunu hemşire alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sağlık Bakanlığı işkur üzerinden 6409 sürekli işçi alımı ilanı” için bir yorum

 1. evde iş imkanı diyorsunuz size nasıl ulaşacağımızı bilmiyoruz insanların duygularıyla oynamayın iş varsayardimci olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Kütahya Evde Paketleme ve Kutulama ile Gelir Sağlamak

Kütahya evde ek iş ilanları var mı? Evde yapılacak gelir getiren işler neler? Kütahya'da eve ek iş veren firmalar var...

Kapat