Samsun İŞKUR ve MÜSİAD Girişimcilik Kurslarını Başlatıyor

İŞKUR ve MÜSİAD Samsun Şubeleri Girişimcilik Kurslarını Başlatıyor

Samsun Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) ve Samsun Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) arasında imzalanan protokol gereği 13 Mayıs 2016 Cuma günü itibariyle Samsun Müsiad şubesinde Girişimcilik Kursu başlayacaktır. Girişimci adaylarının kaçırmaması gereken bu kurs hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Aklında fikri olan ve bunu hayata geçirmeye maddi durumu olmayan kişiler için uygun bir fırsattır. Eğer sizler de girişimci yapıdaysanız bu kurslara katılarak belge sahibi olmanız sizin faydanıza olacaktır. Öncelikle belge sahibi olmanız ve bundan sonra ise aklınızda bir fikir olması gerekmektedir. Daha sonra bu fikrinizi hayata geçirmek için alt yapıyı hazırlamalı ve fikrinizi kuruma sunmalısınız. Kurum fikrini mantıklı bulup onayladıktan sonra karşılıksız hibenizi alarak iş hayatına atılmış olursunuz. Bundan sonraki süreçte de kuruma ara ara bilgi vermek ve işlerin yolunda gittiğini kuruma göstermelisiniz.

Samsun Müsiad başkanı Salim SAR, “İŞKUR ve KOSGEB koordinasyonu ile gençlerin yeni projelerini, hayallerini ve düşüncelerini hayata geçirme aşamasında yardımcı olacak şekilde hangi yolu izlemeleri gerektiği hakkında ihtiyaçlarını karşılamak için bu projeyi oluşturduk. Bizler, gençlere iş kurma yolları kapsamında gerekli tüm desteği vermeye hazırız.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Özgeçmiş (CV) için ÖN YAZI Örneği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Özel Hastane ve Devlet Hastanesi Kabul Personeli Alım İlanları 2017

Hasta Kabul Personeli iş ilanları son bir kaç yıldır artış göstermiştir. Hasta Kabul Personeli olarak çalışmak isteyenler için vereceğimiz bilgiler...

Kapat