Samsun Şehir Hastanesi Personel Alımı İş Başvurusu

Pek çok ilde yapılan şehir hastaneleri sayesinde yeni bir istihdam alanı doğuyor ve siz de Samsun şehir Hastanesi iş başvurusu yaparak bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Şu an Türkiye genelinde yaklaşık 20 ilde şehir hastanesi yapımı tamamlanmışken, bazılarında ise halen çalışmalar devam ediyor. Bu hastaneler işsizler için yepyeni bir iş fırsatı.

Samsun Şehir Hastanesi Nerede?

Sağlık Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan tarafından hastanenin Canik ilçesine bağlı Dereler Mahallesinde inşa edileceği belirtildi. Hastanenin yatak kapasitesinin 1200-1500 kişi olması planlanmaktadır. İnşaat ile beraber hastane personel alımlarının yapılarak inşaat bitimiyle birlikte vakit kaybetmeden hizmeti girmesi planlanmaktadır. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın, arazinin devri için imzaladığı yazının Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na gönderildiği belirtildi.

İş Pozisyonları

Hastanelerde pek çok alanda personel çalıştırılmaktadır. Samsun Şehir Hastanesi personel alımı sekreter, güvenlik görevlisi, danışma elemanı, temizlik personeli, veri elemanı, klinik destek personeli gibi pek çok alanda yapılmaktadır. Samsun şehir hastanesi iş başvuru koşulları ise oldukça esnek sayılabilir. İhtiyaç olan pozisyonlar için alınacak kişilerde KPSS şartı aranmamaktadır. Yaşınız, mesleğiniz, eğitim durumunuz ne olursa olsun bu pozisyonlardan size uygun olanlara başvurmanız mümkün.

Çalışma Koşulları

Hastane bünyesinde çalışacak olan bu kişiler sabah 8, akşam 5 memur mantığı ile çalışacaktır. Ancak güvenlik görevlileri, hasta bakıcılar gibi gece de çalışması gereken kişilerde vardiya olacaktır. Maaş olarak ise asgari ücret verilecektir.

Çalışanların Güvencesi

Şehir hastaneleri ile yeni bir istihdam alanı yaratılmış olsa da, maalesef bu kişilerin iş güvencesi yok. Çünkü işe alınan çalışanlar taşeron işçi olarak faaliyet gösterecekler. Maalesef ki taşeron işçiler ülkemizin kanayan yarası iken yeni yapılan alımlar halen taşeron olarak yapılmaktadır. Uzun zamandır taşeron işçilerin ülke gündeminde olmasından dolayı umalım ki kısa sürede bu sorun çözülür. İş başvurusu yapmayı planlıyorsanız bu hususları göz ardı etmeyin.

İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun şehir Hastanesi iş başvurusu yapmadan önce bir özgeçmiş hazırlamalısınız. Özgeçmişinizde eğitim durumunuz, yaşınız, ikamet bilgileriniz, daha önceki iş deneyimleriniz gibi pek çok hususa kısaca değinmeyi unutmayınız. Hazırladığınız bu özgeçmişi genel sekreterliklere teslim ederek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ambulans Şoförü Alımı iş başvuruları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Samsun Şehir Hastanesi Personel Alımı İş Başvurusu” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
TV8 Acun Medya açık pozisyonlara personel alımı yapıyor

TV8 Kanalı ve Acun Medya açık durumda bulunan iş pozisyonlarına genel başvuru ile personel alımı yapıyor. Bunun için detaylı özgeçmiş...

Kapat