Savunma Bakanlığı Akaryakıt İşletme Başkanlığına işçi alımı yapacağını duyurdu

Milli Savunma Bakanlığı bir çok kurum ve şirket ile işbirliği yapmaktadır. bunun yanında kendi bünyesinde bulunan işletmeler de mevcuttur. Uluslararası anlaşmalar ile sadece yurt içinde değil yurt dışında da personel görevlendirmektedir.

Milli Savunma Bakanlığı Akaryakıt İkmal ve Nato Pol Tesisleri İşletmesinde çalışmak üzere kalifiye işçi, teknisyen ve şoför alımı yapıyor. İşçi alımını Eskişehir, Burdur, Kocaeli, Bilecik, Balıkesir, İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ ve İzmir illerine yapacaktır. ANT Batı Bölge müdürlüklerine yapılacak olan işçi alımı şartları da bir çok kişinin iş sahibi olabilmesi için asgari tutulmuştur.

MSB ANT Batı Bölge Müdürlüğü işçi alım şartları

  • KPSS P94 Puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak,
  • Lise ve dengi okul mezunu olmak,
  • İhtiyaca göre elektrik elektronik, motor bölümü, metal işleri bölümlerinden mezun olmak

MSB Şoför Alımı özel şartları olarak çok tehlikeli işyerlerinde çalışmasında engeli bulunmamak, D ve/veya E sınıfı (Karayolları Trafik Yönetmeliğindeki yeni sınıflandırmaya göre C1E, C, CE, D1, D1E, D sınıfı) ehliyet ile SRC-5 belgesine sahip olmak diye ilan edilmiştir.

MSB Teknisyen ve Kalifiye İşçi Alımı Özel Şartları ise çok tehlikeli işyerlerinde ve vardiyalı işlerde çalışmasında engeli bulunmamak,seyahat etmesine engel bir durumu bulunmamak olarak belirtilmiştir.

Milli Savunma Bakanlığı iş başvurusu www.msb.gov.tr adresinden takip edilebilir ve ayrıca MSB ANT müdürlüğü Ankara il müdürlüğüne yapılacaktır. Başvurular 10 Haziran 2017 tarihine kadar yapılmalıdır. Şoför alımı için başvuruda bulunacaklara uygulama sınavı yapılabilir. Ehliyet yaşı da başvurularda önemlidir.

Bakanlıklarda sözleşmeli ya da sürekli işçi alımları şeklinde olmaktadır. Kadrolu memur alımları 15 Temmuz darbe girişimden sonra değiştirilmiş ve artık sözleşmeli personel ya da sürekli işçi konumunda alım yapılmaya başlanmıştır. Kadrolu memur alımları da devam etmektedir fakat eskisi kadar fazla olmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bülent Ecevit Üniversitesi Lise Mezunu Hemşire Alımı ilanı yayınladı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi sağlık merkezlerinde çalışacak lise ve lisans mezunu toplam 36 hemşire alımı yapacak. KPSS puan üstünlüğüne göre...

Kapat