SERKA Sözleşmeli Personel Alımı yapıyor

Serhat Kalkınma Ajansı, Kars merkezli olup Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı illerinin kalkınması için çalışmalar yürüten bir kurumdur. Alım yapılacak personel analitik düşünebilen, yeniliğe açık,yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli olmayan, bölgenin gelişimine katkı sağlamak isteyen personellere ihtiyaç duymaktadır. Personel alımı genel şartları TC vatandaşı olma, kamu haklarından mahrum olmama, seyahat engeli olmama, devamlı çalışmasına engel sağlık durumu engeli olmama ve erkek adaylar için askerlik engeli bulunmama şartları bulunmaktadır.

SERKA sözleşmeli personel alımı kadro dağılımı 12 personel olarak belirlenmiş ve dağılım olarak 10 uzman, 1 hukuk müşaviri ve 1 iç denetçi alımı planlanmıştır. Başvurular için KPSS şartı bulunmaktadır.

Başvuru için adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmaları gerekmektedir. KPSS’den 80 puan ve üzeri alanlar başvuruda bulunabilir. Fakat bu iş alanında daha önceden tecrübesi olanlarda KPSS şartı aranmamaktadır. Başvuru tarihleri 15-30 Haziran 2017 tarihleri arasındadır.

KPSS şartsız iş başvurusu yapmak isteyen adaylar kalkınma ajansı tarafından belirlenmiş alanlarda en az 5 yıl iş tecrübesi olduğunu belgelendirmeleri durumunda KPSS sınavı şartı istenmeyecektir.

Serhat Kalkınma Ajansı personel alımı sözlü sınav ile yapılacak olup adaylara bilgiler www.serka.gov.tr adresinden verilecektir. Sözlü sınava katılacaklar 7 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacak olup sözlü sınav ise 13-14 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
TÜLOMSAŞ Lise ve Önlisans Mezunu Sürekli İşçi Alımı yapıyor

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş. lise ve önlisans mezunu sürekli işçi alımı yapıyor. KPSS şartının olmadığı ilana başvurular Türkiye...

Kapat