Sivil Havacılık Pilot ve Bakım Makinisti Alımı ilanı şartları neler?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü devlet personel başkanlığı sitesinde pilot ve uçak kontrol ve bakım makinisti alımı için ilan yayınladı. Bu ilana başvuru yapacak olan kişiler hem deneyimli olmalı hem de aşağıda belirtiğimiz şartları taşımanız gerekmektedir.

Sivil Havacılık personel alımı iş başvurusu yapmak isteyenler http://web.shgm.gov.tr/tr/preview/5151-4b-hizmet-sozlesmeli-personel-is-basvuruformu adresinden başvuru formunu indirerek başvuruda bulunabilir. Başvurusu kabul edilenlerden beyan ettikleri bilgi ve belgelerin aslı daha sonra istenecektir.

Sözleşmeli personel alımı ile ilgili her türlü duyuru Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (http://web.shgm.gov.tr/tr/genelduyurular) web adresinde yayımlanacaktır.

Başvuruda bulunan adaylar sözlü mülakata çağrılacaktır. Sözlü mülakat listeleri internet sitesinden yayınlanacaktır.

Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti Alımı özel şartları ise geçerli hava aracı bakım personel lisansına sahip olmak, bakım konusunda lisanslı olarak 3 yıl iş tecrübesine sahip olmak.

Pilot Alımı özel şartları ise A) ATPL yetkisinde CPL/IR lisans ve yetkisine sahip olmak, uçuş öğretmenliği yetkisinde en az 3000 saat uçuş tecrübesine sahip olmak. İyi derecede İngilizce bilmek. B) ATPL lisansına, en az 3500 saat uçuş tecrübesine, kontrol öğretmenliği sertifikasına ve 5700 kg ın üzerindeki uçuşlarda type ratinge sahip olmak. İyi derecede İngilizce bilmek. (68 yaşını doldurmamış olmak) C) ATPL yetkisinde CPL/IR lisans ve yetkisine sahip olmak, uçuş eğitmeni olan en az 1500 saat uçuş tecrübesine sahip olmak. İyi derecede İngilizce bilmek.

Sivil Havacılık Personel Maaşları Kaç Para?

Sivil Havacılık personel alımı iş başvurusu yapıp göreve başlayanların alacakları brüt maaş da belli oldu. Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti en az 7.370,91 TL ve pilot ise en az 12.319,03 TL maaş alacaklardır. Maaşlar tecrübe yılına göre artmaktadır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Uşak Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı ilanı

Uşak Üniversitesi boş durumda olan akademik kadrolarını güçlendirmek için akademik personel alımı yapıyor.

Kapat