Sosyal Güvenlik Kurumu 193 Sözleşmeli Personel Alımı yapıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımı ilanını yayınladı. SGK personel alımı ilanı 193 sözleşmeli büro personeli alımı olarak açıklandı. Sosyal güvenlik kurumunda çalışmak ve kariyer planlarını buna göre yapanlar için uygun bir iş ilanı olup başvuru yapmanız için kurumun belirlediği özel ve genel personel alımı şartlarını taşımanız gerekmektedir. Kamu personeli seçme sınavı puanı sıralamasının esas alınacağı ilan için detayları yazımızın devamında belirttik.

SGK sözleşmeli personel alımı 193 kişi olarak yayınlandı ve bu 193 personel alımı büro personeli pozisyonda yapılacağı açıklandı. 2016 KPSS sınavı P93 puan türünden en az 80 puan alan adayların başvuruda bulunabileceklerdir. Adaylar ayrıca en az önlisans mezunu olmalı ve bilgisayar ve bilgisayarın farklı bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

SGK Sözleşmeli Personel Alımı iş başvurusu nasıl yapılacak?

SGK personel alımı iş başvurusu yapacak olan adaylar https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru/AnaSayfa.do adresi üzerinden giriş yaptıktan sonra “Sosyal Güvenlik Kurumu Sözleşmeli Büro Personeli Başvuru Formu”nu doldurmaları gerekmektedir.

SGK iş başvurusu yapan adaylar arasından 193 asil ve 193 yedek olmak üzere toplam 386 adayı www.sgk.gov.tr adresinde ilan edecektir.

SGK Sözleşmeli Büro Personeli Maaşı Ne Kadar?

SGK iş başvurusu kabul edilip işe başlayan adaylara aylık brüt olarak 2157,85 TL sözleşme ücreti ve aylık brüt 775,66 TL ek ödeme olmak üzere toplam brüt 2933,51 TL maaş alacaklardır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İzmir Bakırçay Üniversitesi Büro ve Sağlık Memuru Alıyor

İzmir'de bulunan Bakırçay Üniversitesi, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ bağlantısı dolayısıyla kapatılan üniversiteler arasında yer alan Gediz Üniversitesi'nin isminin...

Kapat