Sosyal Güvenlik Kurumu 400 Memur Alımı Şartları Neler?

Sosyal Güvenlik Kurumu, başvuruları e-devlet üzerinden yapılmaya başlanan iş ilanı ile kuruma 400 memur alımı yapıyor. SGK bünyesinde çalışmak isteyen kişiler yazımızın devamında belirteceğimiz alım şartları ve diğer detayları inceleyerek başvuruları devam etmekte olan iş ilanına başvuruda bulunabilceklerdir. Başvurular 17 Haziran 2019 tarihine kadar “turkiye.gov.tr” internet adresi üzerinden e-devlet kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak yapılacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu iş başvurusu şartları neler?

  • Devlet memuru olma şartlarını taşımak,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Görevini yapmaya engel sağlık sorunu olmamak,
  • ÖSYM tarafından yapılmış olan 2017 ve 2018 KPSS sınavından 75 ve üzeri puana sahip olmak,
  • 35 yaşını doldurmamış olmak.

SGK Hangi Kadrolara Kaç Kişi Alacaktır?

Sosyal Güvenlik Kurumu alımını yapacağı 400 kişiyi ihtiyaçlarına göre kadrolara ayırmıştır. Buna göre;

  • 350 kişi siyasal bilimler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık bölümlerinin birinden lisans mezunu olmalıdır. Bu kişilerde KPSS P23, P40, P42 ve P47 puan türlerinden 75 puan ve üstü puan aranacaktır.
  • 50 kişi ise matematik, istatistik ve aktüerya bölümlerinin birinden lisans düzeyinde mezun olmalıdır. Bu kişilerde de KPSS P13 puan türünden 75 ve üzeri puan istenecektir.

Yukarıda belirttiğimiz kadrolara istihdam edilecek personel sözlü sınav sonucunda belirlenecektir. Bu kişiler başvuruları puanları sıralandıktan sonra belirlenmiş kontenjanın 4 katı kadar kişi sözlü mülakata çağrılacaktır.

Sosyal güvenlik kurumundan iş ilanı hakkında bilgi almak isterseniz kurumun personel daire başkanlığını 0312 207 8443 numralı telefondan arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kosgeb KPSS 70 puan ile 57 Personel Alımı Gerçekleştiriyor başlıklı makalemizde kosgeb iş başvurusu, kosgeb iş ilanı ve kosgeb kobi uzmanı alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Konya Ek Gelir İmkanları Ek İş Fikirleri

Konya Ek Gelir İmkanları Ek İş Fikirleri Türk tarihinin ilk başkentlerinden olan Konya hem tarihi hem de modern yapılarıyla yerli...

Kapat