Sosyal Güvenlik Kurumu 400 Personel Alımı yapıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu, kendi resmi internet sitesi ve devlet personel başkanlığı sitesinde yayınladığı ilana göre 400 personel alımı yapacağını duyurdu. Personel alımı sınav ile yapılacaktır. Sınavın türü ise sözlü sınav olarak açıklanmıştır. 2017 KPSS sınav puanı ile başvurulabilecek olan ilanda taban puan olarak 70 puan belirlenmiştir.

SGK Personel alımı başvuru şartlarını genel ve özel olmak üzere 2 başlık altında yayınlamıştır. Başvuru genel şartları olarak 657 sayılı DMK’nın 48. maddesinde yer alan şartları taşımak, 35 yaşından gün almamış olmak, 2017 KPSS sınavına girmiş ve P13, P23 ve P42 puan türlerinden 70 puan ve üzeri almış olmak, çalışmasına engel bir sağlık problemi olmamak, daha önce kurum tarafından açılmış olan sınavlarda 2’den fazla başarısız olmamak olarak belirlenmiştir.

SGK 400 denetmen yardımcı alımı özel şartları ve kontenjan dağılımı

  • KPSS P23, P42 – (300 Kişi) – En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.
  • KPSS P13 – (100 Kişi) – En az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının matematik, istatistik ve aktüerya bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

SGK personel alımı başvurusu için adaylar online olarak 17-31 Temmuz 2017 tarihleri arasında https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru/AnaSayfa.do adresi üzerinden başvuru yapacaklardır. Başvuru ekranına TC kimlik numarası ile girilecek olup karşınıza çıkan başvuru formunu eksiksiz ve gerçek bilgiler ile doldurmanız gerekmektedir. Elektronik ortam dışındaki başvurular kabul edilmeyecektir.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. Sürekli İşçi Alımı ilanı

Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. lise ve önlisans mezunu sürekli işçi alımı ilanı yayınladı. TÜVASAŞ işçi alımı başvuruları 22 Temmuz 2017...

Kapat