Sultangazi Belediyesi Lise Mezunu Zabıta Memuru, VHKİ ve Memur alımı yapıyor

Sultangazi Belediyesi Lise Mezunu Zabıta Memuru, VHKİ ve Memur alımı yapıyor

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Sultangazi ilçesi, 2008 yılında Gaziosmanpaşa’dan 14 ve Eyüp ve Esenler ilçelerinden de birer mahalle alarak 16 mahalle ile kurulmuş yeni bir belediyedir. Sultangazi belediyesi; Eyüp, Esenler, Gaziosmanpaşa ve Başakşehir ilçeleri ile komşudur. İlçenin nüfusu 550 bin kişiye yakındır. İlçenin belediye başkanlığı görevini Cahit Altunay yürütmektedir. Belediye başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre boş durumda bulunan kadrolara toplam 25 memur personel alımı yapılacaktır.

Sultangazi Belediyesi hangi kadrolara personel alımı yapacaktır?

Belediye başkanlığı diğer belediyeler ile karşılaştırıldığında yeni kurulduğu için tam olarak kadrolaşmalarını tamamlayamamıştır. Bundan dolayı boş durumda olan kadrolar hala bulunmaktadır. Başkanlık tarafından yayınlanan boş kadrolar işe aşağıdadır.

  • 4 Bilgisayar İşletmeni
  • 4 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ)
  • 7 Memur
  • 4 Zabıta Memuru (Lisans Mezunu)
  • 6 Zabıta Memuru (Lise Mezunu)

Yukarıdaki kadrolara başvuru yapabilmek için adayların lise ve önlisans öğrenim şartı olanlar 2016 KPSS ortaöğretim sınavına, lisans mezuniyeti şartı olanlar için de 2018 KPSS sınav puanına girmiş olmaları gerekmektedir. KPSS puanları olarak da lise mezunu Memur ve Lise mezunu Zabıta memur olmak için 2016 KPSS’den P94 puan türünden 50 puan ve üzeri; bilgisayar işletmeni, vhki ve lisans mezunu zabıta memur olmak isteyenler ise 2018 KPSS P3 puan türünden 60 puan ve üzeri puanları olmalıdır.

Başvuru için özel şartlar da belirlenmiştir. Bu şartların bazıları ise bilgisayar işletmenliği için bilgisayar işletmenlik sertifikası olmalı veya öğreniminiz sırasında bilgisayar dersi almış olmanız gerekmektedir. Zabıta memurluğu için bay ve bayan adaylarda boy kilo ve yaş şartları bulunmaktadır. Erkeklerde boy 1.67 cm, bayanlarda ise 1.60cm’den kısa olmamalıdır ve başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını dolmamış olma şartı bulunmaktadır. Tüm adaylar başvuruları kabul edilmesi halinde sözlü sınava alınacaklardır.

Sultangazi Belediyesine iş başvurusu yapacak olan kişiler “https://goo.gl/NGfEcL” adresini ziyaret etmelidir. Bu adreste ilan detayları ve başvuru formu bulunmaktadır. İlana başvurular 17 Eylül – 2 Ekim 2018 tarihleri arasında belediye başkanlığı insan kaynakları ve eğitim müdürlüğüne yapılacaktır. Zabıta memurluğu için başvuru yapacak olanlar şahsen, diğer kadrolara başvuru yapacaklar ise şahsen veya iadeli taahhütlü posta ile başvuruları yapabileceklerdir. Belediye ile iletişime geçmek isteyenler ise “444 2332” nolu telefondan veya “Uğur Mumcu Mahallesi Atatürk Bulvarı No:54 Sultangazi İstanbul Türkiye” adresinden bilgi alabilirler.

Bir önceki yazımız olan Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi Alım İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
KTÜ Hemşire Alımı Yapıyor. Kimler Başvuruda Bulunabilir?

Karadeniz Teknik Üniversitesine bağlı Farabi Hastanesinde çalışmak üzere sağlık personeli hemşire alımı yapılıyor. Başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman sona...

Kapat