Tapu ve Kadastro 1300 Sözleşmeli Personel Alımı yapıyor

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2017/6 tercihleri kapsamında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 1300 sözleşmeli personel alımı başvuruları başlamıştır. ÖSYM internet sitesinde yayınlanan ve yazımızın sonunda sizlere linkini vereceğimiz tercih kılavuzunda belirtilen şartları taşıyan adaylar başvurularını online olarak ÖSYM’nin sitemi üzerinden yapabileceklerdir.

Tapu ve Kadastro personel alımı eğitim durumu olarak önlisans (yüksekokul) ve lisans (üniversite) mezunlarının tercihte bulunabileceklerini söylemiştir. İşe alımı yapılanların giderleri döner sermayeden karşılanacaktır. Başvurular online olarak ais.osym.gov.tr adresi üzerinden yapılacağından dolayı adaylardan istenecek belgeler atamalarının sonunda atanmaları durumunda atandıkları kurumdan istenecektir. Gerçek dışı beyanda bulunanların atamaları iptal edilecektir.

Tapu Kadastro Personel Alımı Önlisans Mezunları için Aranan Özel Şartlar

Tapu ve Kadastro personel alımı için özel şartlar da belirlemiştir. Önlisans  mezunları için Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi veya Gayrimenkul Yönetimi ve Pazarlama ön lisans programlarının birimden mezun olmak, Tapu ve Kadastro, Tapu Kadastro veya Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu önlisans programlarının birinden mezun olmak, Harita, Harita Kadastro, Harita ve Maden Ölçme, Harita Teknikerliği, Harita ve Kadastro ön lisans programlarının birinden mezun olma şartlarını belirlenmiştir.

Tapu Kadastro Personel Alımı Lisans Mezunları için Aranan Özel Şartlar

Lisans mezunları için önlisans mezunları kadar fazla bir özel şart bulunmamaktadır. Tapu ve Kadastro / Tapu Kadastro lisans programından mezun olan lisans mezunları ilana başvuru hakkı kazanmıştır.

Tercih İşlemleri için 15TL Ücret Yatırılacak

Adaylar ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi (AİS) yaptıkları tercihleri sisteme kayıt ettikten sonra ÖDEMELER alanından kredi kartı ya da banka kartı ile yerleştirme ücreti olan 15TL’yi yatırmaları gerekmektedir. Süresi içerisinde ücreti yatırmayan adayların tercihleri geçersiz sayılacak ve sistemden silinecektir. Bu durumu dikkat etmek gerekmektedir. iskuris.com olarak sizlere tüm kamu memur ve personel haberlerini anında sunmayı hedefliyoruz. Yerleştirme ücreti tercih işlemleri tamamlandıktan sonra yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
DAKA sözleşmeli personel alımı giriş sınavı ilanı

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı sözlü mülakat ile sözleşmeli personel alımı için duyuru yayınladı. DAKA; Van, Bitlis, Hakkari ve Muş illerini...

Kapat