TKDK 200 Sözleşmeli Memur Alımı ilanı duyurusu şartları belli oldu

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, merkez ve taşra teşkilatlarında çalışmak üzere adaylara uygulayacağı yazılı ve sözlü sınav ile 200 personel alımı yapacağını duyurdu. Duyuru ilanı hem kurumun kendi sitesinde hem de devlet personel başkanlığının sitesinde yayınlanmıştır. Kurum tarafından belirlenen öğrenim şartlarını taşıyan adaylar kurumun personel alım ilanına başvuruda bulunabilirler.

TKDK personel alımı yapılacak olan 200 personelin kadro dağılımı da belli olmuştur. Buna göre 184 uzman, 8 denetçi, 1 mütercim ve 7 destek personeli olarak belirtilmiştir. Bu kadro dağılımının özel şartları bulunmaktadır.

  • TKDK Denetçi alımı özel şartları (8 kişi)

Ziraat, Su Ürünleri, Gıda, Çevre, Orman, İnşaat, Bilgisayar, Endüstri, Elektrik, Elektrik ve Elektronik, Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Makine Mühendislikleri, Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İktisat, Ekonomi, Ekonometri, Maliye, İşletme, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İstatistik Programları, Hukuk, Veteriner Fakültesi mezunu olmak.

  • TKDK Mütercim alımı özel şartları (1 kişi)

Mütercim tercümanlık (İngilizce) mezunu olmak.

  • TKDK Destek Personeli Alımı özel şartları (7 kişi)

Yüksekokulların maliye, bankacılık ve sigortacılık, muhasebe ve vergi uygulamaları, işletme yönetimi, insan kaynakları yönetimi, büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, bilgisayar teknolojisi, bilgisayar programcılığı, bilgisayar operatörlüğü, bilgi yönetimi ve halkla ilişkiler ve tanıtım önlisans programlarından mezun olmak.

  • TKDK Uzman Alımı Özel Şartları (184 kişi)

Kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, ekonometri, maliye, işletme, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri; ziraat mühendisliği; veteriner fakültesi; inşaat mühendisliği; elektrik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği; makine mühendisliği; hukuk fakültesi mezunu olmak.

TKDK sözleşmeli memur alımı başvurusu yapma

Başvurular www.tkdk.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Başvurular 5-9 Ağustos 2017 tarihileri arasındadır. Adaylar en fazla 5 tercihte bulunabilirler. Online başvuru formunu doldurduktan sonra kaydet butonuna basmalısınız. Başvuruyu yapıp sıralamaya giren adaylar istenen belgeleri şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Türk Halk Sağlığı Kurumu 347 Ebe Alıyor

Sağlık Bakanlığı Türk Halk Sağlığı Kurumu 347 ebe alımı yapacağını duyurdu. İlana başvuru 27 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir.

Kapat