Tokat Pazar Belediyesi Personel Alımı duyurusu

PERSONEL ALIMI – Pazar Belediye Başkanlığı Tokat ilinde bulunmaktadır. Rize ilinde de Pazar Belediyesi bulunmaktadır fakat personel alımı ilanı Tokat ilindeki Pazar Belediyesinden gelmiştir. İl merkezine uzaklığı 25 km. olan ilçenin nüfusu merkezde 5000 kişidir. Toplam nüfus ise 15 bin kişidir. Belediye kadrosunu güçlendirmek için tam zamanlı sözleşmeli personel alımı için devlet personel başkanlığı sitesinde personel alımı ilanı yayınlamıştır.

Pazar Belediyesi personel alımı sözlü mülakat ile yapılacaktır. Bir çok ilanda yer alan genel şartlar bu personel alımı ilanında da geçerlidir. Bu genel şartları tekrar yazmak gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz.

  • TC vatandaşı olmak,
  • 657 sayılı DMK’nın 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak,
  • Belediyenin alım yapacağı pozisyona uygun olan bölümden mezun olmak,
  • Görevini yapmasına engel sağlık sorunu olmamak,
  • Türk Ceza Kanununa göre daha önce hükümlü olmamak,
  • Tokat ili Pazar ilçesinde ikamet ediyor olmak,
  • Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış olmak.

Belediye iş tanımı olarak ekonomist alımı yapacak. Bu pozisyona başvuru için üniversitelerin ekonomi, işletme veya iktisat bölümlerinden lisans mezunu olmak gerekmektedir. Ayrıca ilan tarihi olan 21 Ağustos tarihinden önce Pazar ilçesinde ikamet ediyor olmak gerekmektedir. Bazı belediye ilanlarında olduğu gibi en az 1 yıldır ikamet ediyor olma şartı bulunmamaktadır.

Pazar Belediyesi iş başvurusu 11 – 15 Eylül 2017 tarihleri arasında şahsen Tokat Pazar Belediyesi yazı işleri müdürlüğüne yapılması gerekmektedir. Posta ya da mail yolu ile başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru sırasında adaylar yanlarında başvuru formu, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, ikametgah belgesi, özgeçmiş formu, diploma ve fotokopisi bulundurmalıdırlar.

Sözlü mülakat 21 Eylül 2017 tarihinde yapılacak olup adaylara mesleki genel kültür, yetenek, kavrayış, ifade ve temsil yeteneği gibi konularda mülakat yapılacaktır. Ayrıca teslim edilen belgelerin doğruluğu kontrol edilecektir. Belediyenin ilanı hakkında bilgi almak için (356) 261 20 15 – 261 22 40.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı personel alımı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Kastamonu, Sinop ve Çorum illerini kapsar. Bu illerde çalışmak üzere ister 2017 KPSS isterseniz de iş...

Kapat