TSE 6 şehirde silahlı koruma ve güvenlik görevlisi alımı yapıyor

Türk Standartları Enstitüsü, silahlı güvenlik görevlisi alımı yapacaktır. Daha önceden özel kurslardan silahlı güvenlik görevlisi sertifikası sahibi olan kişiler ilanın diğer şartlarını sağlamaları halinde iş başvurusunda bulunabileceklerdir.Silahlı güvenlik görevlileri ve silahsız güvenlik görevlisi gibi kavramlar bulunmaktadır. İş başvurusunun yapılacağı kuruma göre silahlı veya silahsız güvenlik görevlisi alımı yapılabilir. Bu ilanda silahlı şartı özellikle yazılmıştır. Bunun dışında yer alan diğer koşulları şu şekilde belirtebiliriz.

  • Türk vatandaşı olmak,
  • Erkeklerin askerlik görevlerini tamamlamış olmak,
  • 35 yaşından gün almamış olmak,
  • Kamu haklarından yoksun olmamak,
  • Adli sicili temiz olmak,
  • Görevini yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak,
  • 2016 KPSS sınavına önlisans düzeyinde girmiş olmak,
  • Bu sınavdan 60 puan ve üzeri almış olmak,
  • Geçerliliği devam eden özel güvenlik eğitim sertifikası (silahlı) sahibi olmak,

Bu şartları sağlayıp iş başvurusu yapacak olan kişiler görev alacakları illerde 5 yıl süreyle çalışmayı kabul etmiş sayılacaklardır. Ayrıca aynı şekilde göreve başlayacaklardan hastaneden sağlık raporu istenecektir. Burada renk körlüğü gibi sorunlar incelenecektir.

Hangi illere güvenlik görevlisi alımı yapılacaktır?

TSE’den yapılan açıklamaya göre istihdam edilecek 15 güvenlik görevlisi Adana, Ankara, İstanbul (Tuzla), İzmir, Konya ve Manisa olmak üzere 6 şehre yapılacaktır.

Kuruma iş başvurusu yapmak isteyen kişiler 31 Ekim 2018 son başvuru tarihine  kadar “www.tse.org.tr” internet sitesi üzerinde duyurular kısmından elektronik form ile yapılacaktır. Elektronik forma ek olarak özgeçmişinizi, fotoğrafınızı, silahlı özel güvenlik eğitimi sertifikasını ve diplomanızı sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Enstitünün başvuru süresini uzatma hakkı saklıdır. Elden yapılan veya posta yoluyla gönderilen başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuruları kabul edilen adayların 8 katı kadar aday kpss puanlarına göre sıralandıktan sonra sözlü sınava alınacaktır. Nihai sonuç sözlü mülakat puanı ile kpss puanını aritmetik ortalaması alınarak belirlenecektir ve 70 puan üzeri başarılı sayılacaktır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Düzce Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Sağlık Personeli Alımı ilanı

Düzce'de bulunan Sağlık Uygulama ve Araştırma merkezi hastanesinde çalışmak üzere en az lise mezunu sağlık personeli alımı ilanı yayınlandı.

Kapat