Türk Standartları Enstitüsü TSE Memur Personel Alımı iş İlanları 2017

Türk Standartları Enstitüsü çeşitli pozisyonlara 66 memur alımı yapmaya hazırlanıyor. Alımı yapılacak pozisyonlara başvuru İstanbul, Kayseri, Van, Kocaeli ve Ankara illerinde olacaktır.

Türk Standartları Enstitüsü Devlet Personel Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden personel alımı yapacağına dair bir duyuru yayınlamıştır. Kurum tarafından yayınlanan ilan kapsamında farklı niteliklere sahip 66 personel alımı yapılacaktır. İstihdam edilecek olan personeller İstanbul, Kayseri, Van, Kocaeli ve Ankara’da görevlendirileceklerdir. Personel alımı kurum tarafından yapılacak olan sınav ile belirlenecektir.

Yapılacak olan sınavdan başarılı olan adaylar arasından;

  • 54 Türk Standartları Enstitüsü Uzman Yardımcısı,
  • 5 Memur,
  • 6 Adet Tekniker ve
  • 1 Avukat alınacaktır.

Sözlü Sınava Katılma Şartlar;

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak.

2)İlan metninde belirtilen öğrenim programlarından mezun olmak (Yükseköğretim Kurulunca tabloda yer alan bölüm mezunları ile eşdeğer haklara sahip olduğuna karar verilen yurt içindeki yükseköğretim kurumları ile denklik belgesi verilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar da diğer koşulları taşımaları ve başvuru esnasında gerekli belgeleri ibraz etmeleri kaydıyla müracaat edebileceklerdir.)

3) İlan metnindeki tabloda 14. sırasında yer alan kadroya yapılacak başvurularda, son müracaat tarihi itibarıyla son 5(beş) yıl içerisinde yapılan Yabancı Dil Sınavı (YDS)’ndan İngilizce alanında en az (A) seviyesinde puana (90) veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir puana sahip olunması zorunludur.

4) İlan metnindeki tabloda 15. sırasında yer alan kadroya yapılacak başvurularda, son müracaat tarihi itibarıyla son 5 (beş) yıl içerisinde yapılan Yabancı Dil Sınavı (YDS)’ndan Arapça alanında en az (B) seviyesinde puana (80) puana sahip olunması zorunludur.

Türk Standartları Enstitüsüne başvuru yapmak isteyen adayların öncelikle Devlet Personel Başkanlığıtarafından yayınlanan ilan metnini incelemesi gerekmektedir. İlan metnini okumak isteyen okurlarımız aşağıdaki linki kullanabilirler. Başvurular 01 ile 16 Ocak 2017 tarihleri arasında (http://www.tse.org.tr) sayfasından başvuru formu üzerinden yapılabilecektir.

Bir önceki yazımız olan Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi Alım İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İŞKUR, Samsun’da İstihdam Buluşmaları Etkinliği Gerçekleştirdi

İŞKUR Türkiye genelinde istihdam buluşmaları etkinliği düzenliyor. Bu etkinliklerden birisi de Samsun'da gerçekleştirildi. Etkinlikte İŞKUR Genel Müdür yardımcısı Cafer Uzunkaya...

Kapat