Turkcell Türkiye Geneli Personel Alımı açık iş pozisyonları

İletişim sektörünün öncüsü Turkcell ülke geneli personel alımı yapacak. 139 farklı pozisyona başvuru almaya başlayan Turkcell yüzlerce kişiye iş umudu oldu. Turkcell’e yapılan tüm başvurular şirket veritabanına kaydedilir ve boş pozisyonlar bu veritabanı ve çalışılan ek şirketler sayesinde tekrar gözden geçirilerek değerlendirilir.

Oluşturulan bu havuz sonrası personel alımı işlemi başlamış olur. Boş pozisyona başvuru yapıp ilk onaydan geçen adaylar iş alım uzmanları ile en iki görüşme yapar ve başvuruda bulundukları pozisyona uygun olup olmadığı belirlenir. Bu değerlendirmede kurum kültürüne uygunluk, çalışma azmi, mezun olduğu okul, iş tecrübeleri, işe hakimlik, referansları gibi konularda değerlendirme yapılır.

Başvurulan Pozisyon Uygun Olmazsa Başka Pozisyona Yönlendirilir

İşe alım uzmanları tarafından adaylarla görüşme yaparken ilk olarak “kişili envanteri” uygulanır. Bu envanterin sonuçları ilk karar vermede önemli bir rol oynar.

Yapılan görüşmeler sonrasında uygun pozisyona yerleştirilemeyen adayların başvuruları şirket veritabanında 1 yıl süre boyunca saklanır. Uygun pozisyon oluştuğunda ya da başka bir pozisyonda uygunluk tespit edildiğinde kişi ile tekrar iletişime geçilerek Turkcell bünyesine kazandırılmaya çalışılır.

İş başvuruları için şirket ayrı bir internet sitesi açmıştır ve burada başvuru yapanların bilgilerini saklı tutmak kaydı ile havuz oluşturmaktadır. Bu sayede ihtiyaç anında bu havuzu kullanarak personel alımlarını gerçekleştirmektedir. Aşağıda belirtiğimiz adresteki siteye gittiğinizde sayfanın altında başvuru formu bölümü bulunmaktadır.

http://www.turkcell.com.tr/tr/hakkimizda/insan-kaynaklari/turkcellde-calismak

KPSS Şartı Yok

Turkcell bünyesinde çalışmak isteyenlerde KPSS şartı aramıyor. Lisans, önlisans lise mezunları ya da okumakta olan öğrenciler boş pozisyonlara başvurabilirler.

Boş Pozisyonlar Neler?

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi alımı için: En az lise, tercihen önlisans mezunu ya da lisans mezunu, telefonda iletişim ve ikna becerisi gelişmiş, hızlı klavye kullanabilen, müşteri ve hedef odaklı çalışabilen, Satış alanında kariyer yapmayı hedefleyen, yazılı ve sözlü iletişim becerisi yüksek, dışa dönük, MS office programlarına hakim, diksiyonu düzgün Mobil Teknoloji ile ilgilenen, gelişmeleri takip eden adaylar başvuru yapabilecekler
Superonline Müşteri Temsilcisi alımı için: En az lise, tercihen Meslek Yüksek Okulu (MYO) veya lisans mezunu, Tercihen internet uygulamaları konusunda 1 yıl  teknik destek deneyimine sahip, İyi derecede bilgisayar bilgisine sahip, DSL ve VoIP (İnternet Üzerinden Ses) teknolojileri konusunda bilgi düzeyi iyi seviyede  olan (Farklı marka ve modellerdeki modemlerin reset-konfigürasyon işlemlerini gerçekleştirebilen) adayların başvuruları kabul edilecekler.
Genel Başvuru-İdari Kadro alımı için: Üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümlerinden mezunu, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Microsoft Office uygulamalarına hakim, Ekip çalışmasını ve işbirliği yeteneği yüksek, Sorumluluk sahibi, insiyatif kullanabilen, Kişisel gelişimine önem veren, Enerji seviyesi yüksek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak şartları aranmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İş sözleşmesi türleri neler? Yazılı iş sözleşmesi yapmak zorunlu mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İyi Bir Özgeçmiş (CV) Hazırlamak için 5 Temel İlke

İyi Bir Özgeçmiş (CV) Hazırlamak için 5 Temel İlke Bu yazımızda özellikle iş başvurularında en önemli etkenlerden olan kişileri işverenlere...

Kapat