Türkiye Belediyeler Birliği KPSS 60 puan ile personel alımı yapıyor

TBB yani Türkiye Belediyeler Birliği personel alımı için devlet personel başkanlığı sitesi üzerinden iş ilanı yayınlamıştır. Kamu personeli seçme sınavına girme şartının olduğu ilanda KPSS puanı düşük tutulmuştur. 60 puan ve üzeri alan herkes başvuruda bulunabilecektir. 1945 yılında kurulan birlik belediyecilik alanında faaliyet gösteren kurumların kamu yararına bir dernek olarak kurulmuştur. 57 yıl dernek olarak faaliyetlerini yürütmüştür. Bakanlar kurulu kararıyla mahalli idari birliği statüsü haline gelmiştir.

Kurum daimi işçi statüsünde çalışacak toplam 8 personel alımı yapacaktır. Başvurular devam etmektedir. Şartları taşıyan kişiler 29 Eylül 2018 tarihinden önce Türkiye iş kurumuna giderek iş başvurularını yapmalıdırlar. İŞKUR alım yapılacak kadroların 3 katı kadar kişiyi belirleyip Türkiye Belediyeler Birliğine bildirecektir. TBB, işkur tarafından gönderilen kişilere sözlü veya yazılı sınav yapabilecektir.

Alım Yapılacak Kadrolar Neler?

  • 5 Uzman alımı şartları;

Hukuk, siyasal bilimler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin birinden mezun olmak, yabancı dil sınavından B düzeyinde puanı olmak ve proje hazırlama ve yönetimi, finansman ve bütçeleme konularında tecrübeli olmak.

  • 3 Uzman alımı şartları;

Üniversitelerin mühendislik, mimarlık, şehir ve bölge planlama bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmak, yabancı dil sınavından B düzeyinde belge olmak ve proje hazırlama ve yönetimi, finansman ve bütçeleme konularında tecrübe sahibi olmak.

Başvuru yapmak isterseniz son başvuru tarihini geçirmeden işkur il müdürlüklerine giderek hem detaylı bilgi alabilir hem de iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru yapacak olan erkeklerin askerlik ilgisi olmamalıdır. Ayrıca güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından da olumlu sonuç alınmalıdır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
PUBG Mobile Oynayarak Para Kazanma Yolları

Mobil cihazlarınızdan oyun oynayarak para kazanmanız mümkündür. Sizlere PUBG Mobile oynayarak nasıl para kazanılır? Neler yapmanız gereklidir? Bu konulara açıklık...

Kapat