Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Eski Hükümlü İşçi Alımı iş başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş., kadrosuna Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden eski hükümlü en az ilköğretim mezunu işçi alımı yapacağını duyurdu.

İşçi alımı sadece eski hükümlü değil terör olayları sonrasında malul sayılmayacak şekilde yaralanan kişilerde başvuruda bulunabilecektir.

T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığından alınan izne istinaden Şirketimize bağlı bulunan Alpullu ve Kars Şeker Fabrikalarında oluşan Eski Hükümlü ve Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların kontenjan açığının giderilmesi amacıyla Alpullu Şeker Fabrikası için Meslek Lisesi ve Dengi okul mezunu, Kars Şeker Fabrikası için İlköğretim mezunu kampanya ve mevsimlik işçi alımı yapılacaktır.

Başvurular ve İşçi Alımı Nasıl Olacak?

Alınacak kampanya ve mevsimlik işçiler için, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüklerinden talepte bulunulmak suretiyle 19.09.2009 tarih ve 27354 sayılı Resmi Gazete ile 06.12.012 tarih ve 28489 tarihli sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü ve Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak işlem yapılacaktır.

Bu doğrultuda;

  • Her fabrika kendi alacağı kampanya ve mevsimlik işçi pozisyonu için gerekli sınavı veya kura çekimini kendi yapacaktır.
  • Alımlara müracaat etmek isteyenlerin ikamet ettikleri ilin İş Kurumu Müdürlüğü Web sayfasında yayımlanan ilanları takip etmesi gerekmektedir.

İlanlara işkur üzerinden başvuru yapılacağı için kişilerin Türkiye iş kurumuna üye olmaları gerekmektedir. Üye olduktan sonra ister internetten isterseniz ilinizde bulunan işkur il müdürlüğünden başvurunu yapabilirsiniz. Başvurularınız kurum tarafından değerlendirildikten sonra işe alınmanız durumunda size geri dönüş yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Hatay ASDEP Danışma ve Yönlendirme Görevlisi Personel Alımı Duyurusu

Hatay Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğü personel alımı ilanını yayınladı. Hatay ASDEP personel alımı ilanı detayları da belli oldu.

Kapat